אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעילות בתי המלון של אלרוב חזרה להניב לה הכנסות צילום: עמית גירון

פעילות בתי המלון של אלרוב חזרה להניב לה הכנסות

ההפסד התפעולי במלונות שברשות החברה הצטמצם מ-18 מיליון שקל ל-3 מיליון שקל; החזרה לפעילות בבתי המלון וצמיחה בתיק ניירות הערך סייעו לחברה לעבור לרווח נקי, אחרי הפסד ברבעון המקביל

17.08.2021, 10:57 | חזי שטרנליכט

אלרוב נדל"ן שבשליטת משפחת אקירוב (78.7%) מראה סימני התאוששות ומצמצמת הפסדים, עם חזרת הפעילות בבתי המלון שלה בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט:

החברה פירסמה הבוקר (ג') את דוחות הרבעון השני של 2021, מהם עולה כי גם תיק ניירות הערך של החברה צמח ברבעון, בעיקר הודות לעליות בבורסה, הוא סייע לשיפור התוצאות. 

אלפרד אקירוב, צילום: אוראל כהן אלפרד אקירוב | צילום: אוראל כהן אלפרד אקירוב, צילום: אוראל כהן

ההפסד התפעולי מפעילות בתי המלון ברבעון השני עמד על 3 מיליון שקל, צמצום משמעותי למול הפסד של 18 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מלונות החברה בחו"ל היו פתוחים במהלך כל תקופת הרבעון השני, בהתאם למגבלות השונות בכל מדינה. 

ההכנסות מפעילות בתי המלון עמדה על 49.4 מיליון שקל, לעומת אפס הכנסות בתקופה המקבילה - בשל הסגרים וההגבלות שנועדו לבלום את מגפת הקורונה.

מלון מצודת דוד של אלרוב בירושלים, צילום: עמית גירון מלון מצודת דוד של אלרוב בירושלים | צילום: עמית גירון מלון מצודת דוד של אלרוב בירושלים, צילום: עמית גירון

שכר הדירה שגובה אלרוב וכן תחום בתי הדיור יצרו לה הכנסות של 96.3 מיליון שקל, עלייה של 7.2% ביחס לתקופה המקבילה. 

הרווח מניירות ערך ברבעון השני זינק ל-43.9 מיליון שקל לעומת רווח של 1.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה, ובחברה מציינים כי עיקר העלייה נבעה מההתאוששות בבורסה ולא מרכישות של מניות כלל ביטוח שביצעה החברה. בחודשים האחרונים רכשה החברה מניות כלל ביטוח והגיעה לאחזקה של 15% בחברה.

כל אלה, יחד עם הכנסות נוספות ועלייה בשווי הוגן של נכסים בהיקף של 2.1 מיליון שקל, תרמו לזינוק של פי שניים בהכנסות אלרוב נדל"ן ל-204.5 מיליון שקל ברבעון השני. 

התאוששות ניכרת שתורגמה לרווח תפעולי של 84.7 מיליון שקל למול הפסד תפעולי של 1.7 מיליון שקל ברבעון השני אשתקד. בסיכומו של הרבעון רשמה החברה רווח נקי של 36 מיליון שקל למול הפסד של 31.9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

מניית אלרוב נדל"ן טיפסה ב-28.6% מתחילת השנה ורשמה תשואה של 68.8% במהלך 12 החודשים האחרונים. שווי השוק של החברה עומד על 3.57 מיליארד שקל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות