אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שאול נאוי ינפיק חברת אשראי לפי שווי של 500 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בלעדי

שאול נאוי ינפיק חברת אשראי לפי שווי של 500 מיליון שקל

יעקב פיננסים, שהוקמה ע"י שאול נאוי, מנהלת כבר תיק אשראי חוץ בנקאי של מעל למיליארד שקל. להשוואה, האחים נאוי הוותיקה של דורי נאוי מנהלת תיק אשראי של 2.3 מיליארד שקל ; ההנפקה תובל על ידי לידר חיתום ולאומי פרטנרס חתמים

18.08.2021, 06:56 | גולן חזני

אחרי שהגיע לפשרה וסגר את המחלוקת עם אחיו דורי, שנשאר בעל השליטה היחידי באחים נאוי  הבורסאית, יוצא שאול נאוי לדרך חדשה ומקבילה. ל"כלכליסט" נודע, כי שאול נאוי מקדם את הנפקתה בבורסה של "יעקב פיננסים והשקעות" שבבעלותו.

השווי שאליו שואפת החברה הוא מעל חצי מיליארד שקל. ל"כלכליסט" נודע כי יעקב פיננסים והשקעות, החברה שהקים במקביל לעזיבתו את אחים נאוי, מחזיקה כבר בתיק אשראי של מעל מיליארד שקל, תיק שהוא בין הגבוהים בשוק האשראי החוץ בנקאי כבר עכשיו. התיק גויס בתוך פחות משנה, כשמרבית הסכום גויס משלושת הבנקים הגדולים, פועלים לאומי ודיסקונט.


קראו עוד בכלכליסט:


את ההנפקה יובילו לידר חיתום ולאומי פרטנרס חתמים והיא צפויה להתבצע על בסיס דו"חות הרבעון השני, כשהתשקיף נכתב בימים אלה ע"י משרד עורכי הדין ישראל שמעונוב.

ספקי אשראי דומים

לשם השוואה, תיק האשראי של אחים נאוי שנשארה בשליטת דורי נאוי עומד על כ־2.35 מיליארד שקל נכון לסוף יוני 2021, צמיחה של 18% בהשוואה לרבעון קודם לכן. בדו"חות החברה שפורסמו שלשום נכתב כי בכוונתה להגדיל את תיק האשראי בהדרגה ל־3 מיליארד שקל עד מרץ 2022. 1.82 מיליארד שקל מתיק האשראי, מבוססים על המערכת הבנקאית שמספקת לאחים נאוי אשראי בהיקף זה.

מסתבר שאותה מערכת מספקת אשראי גם לחברה המתחרה שהקים שאול, ושבעטיה נתבע בידי אחים נאוי על סך 17 מיליון שקל. התביעה הסתיימה שלשום בפשרה של 1.8 מיליון שקל בלבד והוגשה לבית המשפט. אחים נאוי טענה, כי שאול הקים את החברה בעודו עובד של אחים נאוי, בניגוד לחוק.

חברת יעקב פיננסים נקראת על שם אביהם של השניים, שהקימו את החברה המשותפת לפני 40 שנה. את הפעילות יצק שאול נאוי לחברה שהקים ב־2009 והיתה רדומה, תחת השם נאוי פיננסים והשקעות. דורי נאוי סירב לאפשר לשאול להשתמש בשם נאוי, ושאול החליף את השם לשמו של אביו - יעקב פיננסים והשקעות.

שאול הוא יו"ר דירקטוריון ואבי חיניץ, שעבר מאחים נאוי ביחד עם שאול, משמש כמנכ"ל החברה.

שאול נאוי , צילום: עמית שעל שאול נאוי | צילום: עמית שעל שאול נאוי , צילום: עמית שעל

הבת עובדת בחברה

דור גורי הוא הסמנכ"ל, ונוי נאוי דייגי, בתו של שאול, היא יועצת משפטית. הבת, יחד עם גורי, משמשים דירקטורים בחברה. החברה החלה לפעול למעשה בדצמבר האחרון, עם קווי אשראי מפועלים ולאומי ולאחרונה גם דיסקונט.

הסכסוך בין האחים נאוי צף במארס האחרון כשהאחים נאוי דיווחה על כך שהיא מאשימה את שאול בהקמת חברה מתחרה בעודו משמש מנכ"ל. במאי הוגשה תביעה משפטית נגד שאול ויתר בעלי התפקידים שעברו עמו, בטענות להפרת אמונים לחברה. התביעה הסתיימה כאמור בפשרה.

שאול הוא האח הגדול בין השניים ובמאי 2020 מכר את חלקו בחברה לאחיו, לפי שווי של 350 מיליון שקל, כ־25% מערך החברה אז. השווי היה אז בשפל בשל משבר הקורונה. בין השניים נחתם הסכם אי־תחרות ודורי טען ששאול הפר אותו מוקדם מדי לאחר שראה שהעסקים שבים למסלולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות