אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים הכפילה את מכירת הדירות ברבעון השני

אזורים הכפילה את מכירת הדירות ברבעון השני

החברה מכרה 434 דירות, לעומת 210 דירות ברבעון המקביל בשנת 2020; עיקר המכירות בפרויקט התחדשות עירונית בבת ים ובפרויקט Exchange ברמת גן

18.08.2021, 20:11 | דותן לוי

הטירוף ברכישת דירות מאז תחילת השנה בא לידי ביטוי היטב בדו"חות הרבעוניים של חברת אזורים שהתפרסמו היום (ד'), והצביעו על זינוק חד במכירת דירות ברבעון השני של 2021.

קראו עוד בכלכליסט:

אזורים מכרה במהלך הרבעון 434 יחידות דיור - יותר מפי שניים לעומת 210 יח"ד שנמכרו ברבעון המקביל בשנת 2020. 

המכירות התרכזו בפרויקט בתחום ההתחדשות העירונית MOMENT בבת ים ובפרויקט Exchange ברמת גן, לצד פרויקט נרקיסים בראשון לציון ופרויקט Yarok בתל מונד.

הדמיית פרויקט MOMENT של אזורים בבת ים, הדמיה: 3Division הדמיית פרויקט MOMENT של אזורים בבת ים | הדמיה: 3Division הדמיית פרויקט MOMENT של אזורים בבת ים, הדמיה: 3Division

הכנסות החברה ברבעון השני זינקו ב-83.6%, לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-404 מיליון שקל.

הרווח הנקי זינק פי שלושה ל-82 מיליון שקל, בהשוואה ל-27 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2020.

תחום הנכסים המניבים והדיור להשכרה גדל גם הוא. ההכנסות מדמי שכירות ושירותי ניהול טיפסו ב-25% ל-19 מיליון שקל. הכנסות אלו כוללות את ההכנסות מפרויקטים למסחר ומשרדים, הבולט שבהם פרויקט הרצליה הילס, וגם את ההכנסות מניהול וייזום תחום הדיור להשכרה. 

בתקופת הדו"ח החברה חתמה על מספר עסקאות שמגדילות את צבר יחידות הדיור שלה, ובהן הסכם קומבינציה בשכונת הר נוף בירושלים, רכישת הקרקעות בצומת פת ובשכונת רוממה בירושלים, הסכם עם קבוצת אשטרום לבניית והקמת פרויקט Exchange Ramat Gan והסכם עם חברת דלק לשינוי ייעוד והקמה של פרויקטים משותפים על קרקעות חברת דלק. 

מבחינת הצפי להמשך, החברה דיווחה כי בפרויקט N, סוקולוב מערב בנתניה, אשר שיווקו החל לפני כחודש, נחתמו עד למועד זה 59 בקשות רכישה, שלהערכת החברה יתגבשו לכדי הסכמי מכר בתמורה של כ-138 מיליון שקל.

רון אבידן, מנכ"ל אזורים אמר בעקבות הדו"חות כי החברה "מסכמת חציון היסטורי עם רווחים מרשימים, היקף מכירות שלא נראה כדוגמתו בעבר והנפקת אג"ח חסרת תקדים בריבית אפס. על רקע מצוקת היצע הקרקעות למגורים והמחירים הגואים במכרזי רמ"י, חברת אזורים ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות