אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון תנובה ידון בטענות על יחסי מרות נגד יו"ר החברה; ברייטפוד: "עלילה" צילום: אוראל כהן

בלעדי

דירקטוריון תנובה ידון בטענות על יחסי מרות נגד יו"ר החברה; ברייטפוד: "עלילה"

נציגי הקיבוצים בתנובה דורשים את כינוס הדירקטוריון כדי לדון בטענות שהועלו כלפי היו"ר חיים גבריאלי לפיהן ניצל לכאורה יחסי מרות. בעלת השליטה בחברה, ברייטפוד הסינית, מעניקה לו גיבוי וטוענת כי נציגי הקיבוצים בחברה מנסים להביא להדחתו עקב מחלוקות כספיות ומאבקי שליטה

19.08.2021, 14:10 | גולן חזני

צמרת חברת תנובה סוערת בעקבות טענות כלפי יו"ר החברה, חיים גבריאלי. נציגי הקיבוצים בחברה דורשים את הדחתו של גבריאלי על רקע טענות לניצול יחסי מרות לכאורה עם עובדת החברה. הבוקר חלה התפתחות דרמטית נוספת בפרשה כשנציגי הקיבוצים ביקשו לכנס את דירקטוריון החברה כדי לדון בהשלכות הפרשה.

גבריאלי עצמו טוען כי מדובר בתפירת תיק מתוכננת. מכחיש מכל וכל יחסים כאלה. וטוען כי מדובר בעלילת שווא, שנובעת מסכסוך חריף שלו עם נציגי הקיבוצים בדירקטוריון החברה, גיא רוזן ועמית בן יצחק.

כאמור, הנושא לא הובא עד כה לדיון בדירקטוריון. ברייטפוד שמחזיקה ב-77% ממניות תנובה מסוכסכת עם הקיבוצים, השותפים שמחזיקים ב-23% מהמניות, במספר סוגיות. הגדולה ביניהן היא הנפקת החברה והצעת המכר, כשברייטפוד מעוניינת שהצעת המכר שלה תהיה פרופורציונית לזו של הקיבוצים ואילו הקיבוצים מעוניינים למכור את כל מניותיהם בהנפקה ולהיפרד מהחברה. 

כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט", נגד גבריאלי הועלו טענות על ניצול יחסי מרות לכאורה מול עובדת בתנובה לאור אירוע שקרה בחו"ל. גבריאלי מכחיש מכל וכל את הטענה. גבריאלי והעובדת הופיעו בפני שופטת בדימוס, דינה אפרתי, שמונתה לבדוק את הפרשה. 

חיים גבריאלי, יו"ר תנובה, צילום: אוראל כהן חיים גבריאלי, יו"ר תנובה | צילום: אוראל כהן חיים גבריאלי, יו"ר תנובה, צילום: אוראל כהן


ברייטפוד: הטענות - חלק ממאבק שליטה

מטעם ברייטפוד נמסר כי הטענות המועלות מצד נציגי הקיבוצים הן חלק ממאבק שליטה מתמשך בינם לבין ברייטפוד, ומטרתן לפגוע באופן אישי בנציגי ברייטפוד בישראל. מאבק השליטה הסלים על רקע פניה חריגה שנשלחה לאחרונה מברייטפוד לדירקטוריון תנובה ובו מועלות טענות חמורות מאד על כך שנציג הקיבוצים, סגן יו״ר החברה, גיא רוזן, הוא בעלים ומנהל של פעילות מתחרה לתנובה והוא נמצא לכאורה בניגוד עניינים חמור ומזיק לעסקי תנובה.   

עוד אומרים בברייטפוד כי הטענות שמועלות נגד נציגיהם בישראל נועדו להלך עליהם אימים ולהשתיק אותם. מלכתחילה, התנהלות נציגי הקיבוצים בנושא העלתה תמיהות והעידה על כוונה ברורה להשגת הישגים עסקיים ולא לדאוג לרווחתה של העובדת. עובדה היא שלא הוגשה כלל תלונה על ידי העובדת אלא דיווח כביכול בשל "הטרדה מינית", אולם המדווח ונציגי הקיבוצים לא פנו למנהל או שאלו לשלומה של העובדת "המוטרדת", לא הציעו לעובדת להתלונן, העובדת הצהירה שלא היו דברים מעולם ובטח שהיא לא הוטרדה, ומאז נציגי הקיבוצים מתאמצים להפיץ את העניין ככל הניתן בניגוד לבקשותיה של העובדת. נציגי הקיבוצים אף שכרו עורכי דין המתמחים בדיני חברות לנושא זה. במסגרת זו גם "הוצע" שאם המנהל יסכים לפנות את מקומו, אפשר יהיה לגמור הכל בשקט. לכאורה ״סחיטה באיומים״, אומרים בברייטפוד.

הבודקת החיצונית שבדקה את הנושא לא קבעה שנעברה עבירה ולא המליצה לשנות את מעמדם או תפקידם של המעורבים אלא לבחון באופן פנימי את הדברים בהיבטי ממשל תאגידי ולהחליט על דרכי טיפול הולמים בראי התקנון האתי של תנובה.

נאמר מראש לכלל המעורבים שפעילות תקשורתית מיותרת, פוגעת בפרטיות העובדת, ותזיק לחברה ולכל בעלי העניין בה, וזאת אחרי תקופה מאומצת של למעלה משנתיים שבה ברייטפוד ונציגיה פועלים לשיקום החברה.  

"ברייטפוד ונציגיה לא ייכנעו להתנהלות המעידה לכאורה על ״סחיטה באיומים״ וימשיכו להשביח את החברה לטובת כל בעלי העניין שלה",נמסר מהחברה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות