אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל סוגרת את חטיבת הספורט, חלק יימכר לענקית התקשורת וריזון צילום: בלומברג

אינטל סוגרת את חטיבת הספורט, חלק יימכר לענקית התקשורת וריזון

החברה פיתחה טכנולוגיית תלת ממד שנקראת Trueview שאיפשרה לראות אירועי ספורט ב-360 מעלות באמצעות מערך של מצלמות. חלק גדול מהחטיבה מבוסס על רכישת ריפליי הישראלית ב-2016. לכלכליסט נודע שמרבית מ-120 עובדי החטיבה בישראל קיבלו הצעות לעבור לחברת מובילאיי

19.08.2021, 14:35 | מאיר אורבך

אינטל סוגרת את חטיבת הספורט שלה, שחלק גדול  ממנה מבוסס על הרכישה של ריפליי (Replay) הישראלית בשנת 2016.

קראו עוד בכלכליסט:

החברה פיתחה טכנולוגיית תלת ממד שנקראת Trueview שאיפשרה לראות אירועי ספורט ב-360 מעלות באמצעות מערך של מצלמות. 

כבר בתחילת מאי שנה זו היו הערכות שהחברה מבקשת לסגור את הפעילות הזו כחלק ההערכות האסטרטגית של החברה בניהולו של פט גלסינגר. בעבר אף נשמעו הערכות על מכירתה של הפעילות לספאק. אינטל שכרה לצורך מכירת הפעילות את בית ההשקעות האמריקאי PJT Partners, אך כעת נודע שחלק מהפעילות יימכר לענקית התקשורת האמריקאית וריזון וחלק ייסגר.

מנכ"ל אינטל, פט גלסינגר , צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל, פט גלסינגר | צילום: בלומברג מנכ"ל אינטל, פט גלסינגר , צילום: בלומברג

הטכנולוגיה של החטיבה מותקנת כיום בכ-19 איצטדיוני NFL ובמספר לא מועט של איצטיודני  כדורגל באירופה. הפעילות בישראל מעסיקה כ-120 עובדים רובם בתחום הפיתוח. לכלכליסט נודע שמרבית עובדי החטיבה בישראל קיבלו הצעות לעבור לחברת מובילאיי.

מאינטל נמסר שהחברה החליטה  להיפרד מהפעילות הזו כחלק מרצונה "להתמקד בקידום טכנולוגיות חדשניות התומכות טוב יותר בעסקי הליבה שלנו ובאסטרטגיית IDM 2.0. העדיפות העיקרית שלנו היא להבטיח מעבר חלק לרוכשים, עובדים, לקוחות ושותפים פוטנציאליים".

זו לא הרכישה הראשונה, שמתחילה בישראל, ושאינטל מוותרת עליה. קדמה לה פעילות המיפוי של חברת טלמאפ (Telmap)  שאותה רכשה החברה בכ-200 מיליון דולר וסגרה אותה וכן הפעילות בתחום המובייל שרכשה החברה בישראל  ומכרה בהפסד ניכר למארוול.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות