אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפד שולח את הדולר לשיא של 9 חודשים מול המטבעות העיקריים צילום: רויטרס

הפד שולח את הדולר לשיא של 9 חודשים מול המטבעות העיקריים

המשקיעים בשוק המט"ח מסיקים מהפרוטוקולים שפרסם הבנק המרכזי בארה"ב כי הצעד הבא הוא צמצום הסיוע הפדרלי למשק; השקל נגרר למגמה בשוק המט"ח העולמי והמטבע האמריקאי מטפס עד לרמה של 3.25 שקלים; בתחילת החודש עוד נסחר תמורת 3.20 שקלים

19.08.2021, 15:49 | נועם לנדמן

מסחר ער בשוק המט"ח: פרסום הפרוטוקולים מהפגישה האחרונה של בכירי הבנק המרכזי בארה"ב אמנם גוררים מטה את שווקי המניות בארה"ב (ואת תשואות האג"ח) ובשאר העולם, כמו גם את מחירי הנפט, אך הדולר מתחזק.


קראו עוד בכלכליסט:


המטבע האמריקאי מטפס היום לשיא של תשעה חודשים מול סל 6 המטבעות העיקריים עד לרמה של 93.517 נק', השיעור הגבוה מאז נובמבר 2020.


שקל שקלים דולר דולרים מטבע חוץ, צילום: שאטרסטוק שקל שקלים דולר דולרים מטבע חוץ | צילום: שאטרסטוק שקל שקלים דולר דולרים מטבע חוץ, צילום: שאטרסטוק


הפרוטוקולים חושפים כי רוב בכירי הפדרל ריזרב בעד צמצום רכישות האג"ח המאסיביות שהבנק מבצע - כבר לקראת סוף השנה, כשברקע התאוששות מהירה של המשק ועלייה באינפלציה.

יחד עם זאת, עברו שבועיים מאז אותן שיחות ומאז נחשפו נתוני אינפלציה נוספים בארה"ב, כשחלקם מעידים דווקא על האטה בצמיחה.

כמו כן, המגמה החיובית של המטבע האמריקאי מול השקל נמשכת, כשהמטבע האמריקאי מתחזק מתחילת החודש ב-0.73% לעומת מקבילו הישראלי. הדולר עולה היום עד לשיעור של 3.25 שקלים – בתחילת אוגוסט נסחר תמורת 3.20 שקלים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות