אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר אייספאק: "יש כבר פניות והתעניינות למיזוג איתנו. אנחנו לא ממהרים" צילום: הדר דולן

יו"ר אייספאק: "יש כבר פניות והתעניינות למיזוג איתנו. אנחנו לא ממהרים"

ירון בלוך עומד בראש חברת הספאק הראשונה שהצליחה להנפיק בתל אביב, ושגייסה 400 מיליון שקל. המשקיעים הגדולים היו מגדל, כלל, הכשרה, מור, אלטשוטלר שחם והראל, שיחזיקו בלמעלה מ-70% מהמניות

19.08.2021, 16:12 | גולן חזני

"יש כבר פניות והתעניינות למיזוג עם הספאק. אבל אנחנו לא ממהרים", כך אמר אתמול ירון בלוך, יו"ר אייספאק - חברת הספאק הראשונה שהצליחה להנפיק בתל אביב כשגייסה 400 מיליון שקל.


קראו עוד בכלכליסט:


המשקיעים הגדולים בספאק היו מגדל, כלל, הכשרה, מור, אלטשוטלר שחם והראל, שיחזיקו בלמעלה מ-70% מהמניות. המייסדים, גיל דויטש ורוני בירם, וכן יו"ר מקס ירון בלוך ואמיר אפרתי, השקיעו 40 מיליון שקל. בלון ישמש כיו"ר במקביל לתפקיד היו"ר בחברת כרטיסי האשראי מקס.

יו"ר ומייסד איי-ספאק ירון בלוך,  צילום: הדר דולן יו"ר ומייסד איי-ספאק ירון בלוך | צילום: הדר דולן יו"ר ומייסד איי-ספאק ירון בלוך,  צילום: הדר דולן

בלוך: "עשינו רוד שואו מקוצר כי התרכזנו במספר מצומצם והגענו מהר מאד מעבר למה שרצינו, עם ביקושים של 575 מיליון שקל . רצינו לגייס שותפים להמשך, לצמצם את הגופים סביב השולחן שישקלו את העיסקה שנביא, שיהיו גופים שאנחנו מכירים את היכולות שלהם בעולמות האלה, ומספר רחב יותר היה מקשה על תהליך המיזוג עצמו".

מנכ"ל אייספאק, ליאור אובסיוביץ' הוסיף כי " הערך של החברה לאחר המיזוג יהיה מיליארד שקל וצפונה, וזה לא נתון כבר לשיקול דעתנו. 

יש ספקטרום של תחומי עניין, לחברות עם פוטנציאל צמיחה מהותי. לכן חברות של נדל"ן מניב פחות יעניינו אותנו. בצד הימני של הסקאלה זה חברות שאינן בשלות עדיין כמו חברות עתירות טכנולוגיה שלא מכניסות, רושמות הפסדים וכל הצמיחה שלהן מבוססת על פריצה שצפויה עוד כמה שנים.

"כל מה שבאמצע, תעשיה, אנרגיה, מיד טק עד הייטק מעניין אותנו. חברות עם טרק רקורד ומנועי צמיחה אמיתיים. חברות עם זיקה ישראלית. הנהלה טובה ואיכותית שתוכל להמשיך קדימה. וכן מודל עיסקי מוכח. ל א יהיו פה חברות חלום. זה ביזנס שאנחנו משאירים לחברים אחרים".

האם מצב השוק הראשוני משחק לטובתכם?

בלוך: "אנחנו רואים את מצב שהשוק הראשוני קשה לצאת לבורסה ואנחנו אלטרנטיבה לתהליך ההנפקה בתהליך מהיר יותר. כשהשווקים מתחילים להתקרר וזה קצת המצב היום זה נותן לנו יתרון. עסקאות עם חברות פרטיות, רלוונטיות כשהתמחורים יותר ריאליים בשוק הציבורי. אנחנו לא יודעים כמה זמן יקח אבל יש לנו זמן. שנתיים זה פרק זמן סביר. נעשה עיסקה אחת, אבל משמעותית".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות