אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד בלימה בעלייה בחולים קשה. בנט: "חגים בלי סגר - בהישג יד" לע"מ

עוד בלימה בעלייה בחולים קשה. בנט: "חגים בלי סגר - בהישג יד"

החדשות הטובות: מספר החולים קשה ירד ל-579, ורה"מ שקיבל את החיסון השלישי אמר - "אם תצאו להתחסן, נימנע מסגר רביעי". החדשות הרעות: 100 אלף תלמידים בבידוד, יום רביעי רצוף עם יותר מ-7,700 מאומתים. זו רשימת הערים האדומות - שבשכבות שבהן שיעור חיסונים נמוך יתקיימו לימודים בזום

20.08.2021, 10:50 | ירון דרוקמן, רענן בן צור, ynet

נמשכת הבלימה בעלייה במספר החולים קשה: מספר המאומתים היומי גבוה מ-7,700 זה היום הרביעי ברציפות, אבל על רקע התרחבות מתן החיסון השלישי לאוכלוסיות נוספות, מספר החולים קשה עומד עתה על 579 - נמוך יותר ביחס ליומיים האחרונים. 


קראו עוד בכלכליסט:


מנתוני משרד הבריאות עולה כי 7,716 אובחנו אתמול (חמישי) כחיוביים לקורונה, ושיעור החיוביים היה 5.4%. עוד לפני הירידה הקלה במספר החולים קשה, כבר נראתה בלימה בזינוק המהיר. לפני שבועיים בדיוק מספר החולים קשה היה 275, תוך שבוע הוא זינק ל-470 וביום שלישי האחרון מספרם הגיע ל-572. אבל מאז המספר עלה במעט, הגיע ליותר מ-600 - וכעת אף ירד. 

הבוקר, מיד לאחר פתיחת מבצע חיסוני הבוסטר לבני 40 ומעלה, הגיע ראש הממשלה נפתלי בנט לבית החולים מאיר בכפר סבא - וקיבל שם את הזריקה. בנט בן ה-49 קרא לישראלים למהר ולעשות כמותו, והבטיח שניתן להימנע מסגר בחגים. "לפני מספר שבועות אמרתי לציבור שאם נתחסן באלול נוכל לחגוג את החגים עם המשפחה. ועכשיו אני אומר לכם - זה בהישג יד. זה נשמע אז דמיוני, כי הציבור הישראלי רגיל להימצא בסגר בחגים, אבל זה בהישג יד", אמר בנט - אך הזהיר כי "אנחנו עוד לא שם".משרד הבריאות משרד הבריאות משרד הבריאותבדבריו הוסיף בנט - לפני שקיבל את הזריקה והכריז "שהחיינו" - כי "אם הציבור הישראלי ייצא להתחסן בחיסון השלישי - נוכל להימנע מסגר רביעי. אנחנו בשיא המערכה כדי ללחוץ על המגפה. למעוך ככה את מספר ה-R באמצעות מסה של בדיקות, חיסונים, עטיית מסכות ועשרות פעולות שהממשלה עושה יחד עם הציבור הישראלי. קחו את הזכות הייחודית הזאת שיש לכם בתור אזרחי ישראל, צאו להתחסן".

מנתוני התחלואה, שפורסמו מוקדם יותר במצגת של משרד הבריאות, עולה עוד כי אתמול אובחנו 3,082 תלמידים נוספים כחיוביים לקורונה, לצד 215 אנשי צוות. שיעור הבדיקות החיוביות בקרב התלמידים עמד על 5.6% ואצל אנשי הצוות החינוכי על 6.9%. עוד עולה מהנתונים כי 23,881 תלמידים מוגדרים כחולים פעילים ו-75,964 נמצאים בבידוד. כלומר 99,845 תלמידים לא יכולים להגיע למוסדות החינוך, כיוון שהם בבידוד כחולים או כמבודדים. ראש הממשלה נפתלי בנט מקבל חיסון שלישי ל קורונה, לע"מ ראש הממשלה נפתלי בנט מקבל חיסון שלישי ל קורונה | לע"מ ראש הממשלה נפתלי בנט מקבל חיסון שלישי ל קורונה, לע"מ


בנוסף פרסם משרד הבריאות כי 559,617 מהתלמידים במערכת החינוך, בני 12 ומעלה, מוגדרים כמחוסנים – לאחר שקיבלו את המנה השנייה לפני יותר משבוע. מבין התלמידים בני 12-15, 39% הם מחוסנים. לפי המתווה החדש, בשכבות בערים אדומות שבהן מספר המחוסנים יהיה נמוך מ-70% - הלימודים יתקיימו בזום. 

בישראל 50 ערים אדומות ו-50 יישובים אדומים. אלו הערים האדומות: ערד, אשדוד, באר שבע, בני ברק, ראשון לציון, אופקים, קריית גת, אלעד, בית שאן, מגדל העמק, צפת, אשקלון, לוד, רחובות, קריית מוצקין, עכו, נתיבות, קריית מלאכי, קריית ביאליק, מודיעין עילית, טבריה, רמלה, באר יעקב, קריית אתא, דימונה, יבנה, גבעת שמואל, טירת כרמל, גדרה, אור יהודה ועפולה. לבדיקת צבע היישוב שלכם - לחצו כאן

מבין המאומתים אתמול – 178 הגיעו מחו"ל. בין היתר: 26 באו לארץ מארצות הברית, 16 ממרוקו, 14 מאוקראינה, 13 ממצרים, תשעה מיוון, תשעה מטורקיה, שמונה מאיטליה, שישה מרומניה, חמישה מגרמניה וחמישה מצרפת. שמונה מהמאומתים הגיעו ממדינות בסיכון נמוך: שלושה מאוסטריה, שלושה מהונגריה, אחד ממולדובה ואחד מצ'כיה.

היום החל מבצע החיסונים במנה השלישית לבני 40 עד 49 ולקבוצות נוספות כמו מורים ונשים בהיריון. מנתוני משרד הבריאות עולה כי עד כה שיעור ההתחסנות בקרב חרדים וערבים במנה השלישית נמוך באופן משמעותי מאשר האוכלוסייה הכללית.

בקרב בני 80 ומעלה שיעור החיסון במנה השלישית בקרב האוכלוסייה הכללית היא 73%, לעומת 28% במגזר הערבי ו-52% בחרדי. בקבוצת הגיל 70 עד 79 שיעור ההתחסנות במנה השלישית בחברה הכללית הוא 77%, לעומת 52% בחרדית ו-39% בכללית. בקבוצת הגיל 50 עד 59, שהחלה לקבל את החיסון השלישי בשבוע שעבר, שיעור ההתחסנות בחברה הכללית הוא 36%, בחרדית 16% ובערבית 10% בלבד.

נתוני התחלואה וההתחסנות המפורטים בידיעה זו, יצוין, נכונים לחצות - וייתכן שבהמשך יתעדכנו המספרים באתר משרד הבריאות.  

נינה פוקס ואדיר ינקו השתתפו בהכנת הכתבה


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות