אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"נתניהו נופש באי שנמצא בבעלות אחד מעדי התביעה במשפטו"

"נתניהו נופש באי שנמצא בבעלות אחד מעדי התביעה במשפטו"

בתחילת השבוע תועד ראש הממשלה לשעבר בנמל התעופה בסן פרנסיסקו עם המזוודות - אלא שבטור של סימה קדמון ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי יעד החופשה הוא האי הקטן לאנאי, ש-98% משטחו נמצאים בבעלות המיליארדר לארי אליסון - אחד מעדי התביעה במשפט. בלשכת נתניהו לא מגיבים

20.08.2021, 20:49 | איתמר אייכנר, ynet

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת בנימין נתניהו, יצא בתחילת השבוע לחופשה פרטית בת כשבועיים בארצות הברית. יחד עם רעייתו שרה ובנו יאיר, ראש הממשלה לשעבר תועד בנמל התעופה בסן פרנסיסקו, עם המזוודות בדרך ליציאה - אלא שסימה קדמון פרסמה הבוקר (שישי) בטור ב"ידיעות אחרונות" כי על פי מקורות, יעד החופשה של משפחת נתניהו הוא לא החוף המערבי.

על פי הנכתב בטור, הם היו אמורים לעלות בסן פרנסיסקו על טיסת יונייטד להונולולו, ומשם על מטוס פרטי לאי לאנאי שבהוואי, שכמעט כולו נמצא בבעלותו של איש העסקים לארי אליסון - אחד מעדי התביעה במשפט נתניהו. בלשכתו של נתניהו סירבו להגיב לדברים. 

בנימין נתניהו בשדה התעופה סן פרנסיסקו בדרך לחופשתו,  בנימין נתניהו בשדה התעופה סן פרנסיסקו בדרך לחופשתו בנימין נתניהו בשדה התעופה סן פרנסיסקו בדרך לחופשתו,


אליסון הוא מיליארדר אמריקני ומייסד חברת התוכנה "אורקל". לפי "פורבס" הוא אחד מעשרת האנשים העשירים בעולם והונו נאמד ב-68.7 מיליארד דולר. בעבר דווח כי נתניהו תיווך בניסיון למכירת "ידיעות אחרונות" לאליסון. כמו כן, על פי חלק מהעדויות בתיק 4000 הוא ניסה לכאורה לדחוף את אליסון גם לרכישת אתר "וואלה"

ב-2012 פורסם כי אליסון רכש 98% משטחו של האי לאנאי - האי השישי בגודלו באיי הוואי - תמורת 300 מיליון דולר. באי הקטן, ששטחו כ-364 קמ"ר, מתגוררים פחות מ-3,000 תושבים. 2 האחוזים האחרים משטחו של האי נמצאים בבעלות מדינת הוואי ובהם בתים פרטיים. 

לארי אליסון יו"ר אורקל, בלומברג לארי אליסון יו"ר אורקל | בלומברג לארי אליסון יו"ר אורקל, בלומברג

על רקע קריאות ראש הממשלה נפתלי בנט וראשי מערכת הבריאות להימנע מטיסות לא הכרחיות, מקורביו של נתניהו ביקשו בשבוע שעבר להזכיר כי החופשה לא תתקיים במדינה "אדומה". ארה"ב מוגדרת כעת כמו רוב המדינות בעולם "כתומה" - ולדבריהם בחזרה ימלאו כמובן נתניהו ומשפחתו אחר ההנחיות וייכנסו לבידוד של שבוע. עוד נמסר מלשכתו כי החופשה תמומן מכיסו הפרטי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות