אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטרליה: שיא במספר הנדבקים היומי, עימותים בין המשטרה למפגינים במלבורן EPA

אוסטרליה: שיא במספר הנדבקים היומי, עימותים בין המשטרה למפגינים במלבורן

המפגינים מחו על סגר הקורונה במדינה - המשטרה חילקה קנסות של אלפי דולרים; "מגוחך לחשוב שאנשים יכולים להיות כל כך אנוכיים ולהפגין בשעה זו"

21.08.2021, 18:46 | חדשות חוץ


משטרת אוסטרליה התעמתה היום עם כ-4,000 מפגינים במלבורן, שמחו על סגר הקורונה במדינה. זאת, בעוד המדינה מדווחת על מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מפרוץ המגיפה.קראו עוד בכלכליסט:

המשטרה השתמשה בגז פלפל כדי לפזר את ההפגנה במלבורן, עצרה מאות מפגינים - וחילקה קנסות של 5,000 דולר אוסטרלי (3,600 דולר אמריקאי). זאת, לאחר שראש ממשלת ויקטוריה, דניאל אנדרוס, הרחיב את הסגר ממלבורן, בירת המדינה, לשאר חלקיה.

המשטרה במלבורן הזהירה תושבים שלא להצטרף להפגנה: "מגוחך לחשוב שאנשים יכולים להיות כל כך אנוכיים ולהפגין בשעה זו".

בסידני, המשטרה מנעה ממפגינים להתקהל. בעיר, בה מתגוררים מעל 5 מיליון תושבים, הוטל סגר מוחלט לפני כחודשיים - דבר שלא הצליח למנוע את התפשטות הנגיף.

"ניו סאות' ווילס נמצאת במצב מסוכן מאוד", אמר בראד האזרד, שר הבריאות במדינה, שבירתה סידני. "זה לא הזמן להיות אנוכי. זה הזמן לחשוב על הקהילות והמשפחות שלנו".

הרוב המוחלט של הנדבקים החדשים באוסטרליה עליהם דווח היום, 894 במספר, הם בסידני.

גם בעיר בריזביין, שבמדינת קווינסלנד, התקיימה הפגנה - שהתפזרה בשקט. בעיר לא הוטל סגר.

יצוין כי לפי סקר שנערך בסוף יולי, רק 7% מהאוסטרלים תומכים במפגינים.

רק כשליש מתושבי אוסטרליה מעל גיל גיל 16 חוסנו באופן מלא. עם זאת מספר הנדבקים בקורונה במדינה נמוך יחסית למדינות מפותחות אחרות - כ-43 אלף נדבקים ו-978 מתים.מפגינים במלבורן, היום, EPA מפגינים במלבורן, היום | EPA מפגינים במלבורן, היום, EPAEPA EPA EPAעימותים עם המשטרה, EPA עימותים עם המשטרה | EPA עימותים עם המשטרה, EPA


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות