אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שהתנפלתם על המכוניות - קרסו מוטורס תחלק דיבידנד של 100 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

אחרי שהתנפלתם על המכוניות - קרסו מוטורס תחלק דיבידנד של 100 מיליון שקל

יבואנית רכבי רנו, ניסאן ודאצ'יה סיימה את הרבעון השני עם עלייה של 95% בהכנסות וקפיצה של פי 7 ברווח הנקי; איחוד חברת הליסינג קל אוטו בתוצאות תן גם הוא דחיפה לשורת הרווח

22.08.2021, 09:35 | חזי שטרנליכט

ההתנפלות של הציבור על מכוניות חדשות הקפיצה את תוצאות קרסו מוטורס ברבעון השני. איחוד תוצאות חברת קל אוטו אותה רכשה קרסו מוטורס נתן גם הוא דחיפה חזקה למספרים המסכמים של התקופה. 


קראו עוד בכלכליסט:


יבואנית רכבי רנו, ניסאן, אינפיניטי ודאצ'יה, שבשליטת בני משפחת קרסו (65%) דיוחה על עלייה חדה במכירות רכבים ברבעון - בסה"כ מכרה קרסו מוטורס בתקופה 6,852 כלי רכב, פי 2.8 ביחס לתקופה המקבילה, ימי הקורונה ומגבלות התנועה. מדובר עדיין במספר שגרתי למדי בהשוואה לרבעונים בשגרה. התמונה דומה גם בנתוני המחצית הראשונה, שבה זינקו מכירות הרכב ב-54% ל-12,381. 


איציק וייץ מנכל קרסו מוטורס, צילום: עמית שעל איציק וייץ מנכל קרסו מוטורס | צילום: עמית שעל איציק וייץ מנכל קרסו מוטורס, צילום: עמית שעל


ההכנסות ממגזר הליסינג עלו ב-45% ברבעון השני ל-450 מיליון שקל. כאמור השדרוג כאן מיוחס איחוד לראשונה של קבוצת קל אוטו החל מתחילת חודש מאי האחרון. רווחי המגזר ברבעון זינקו פי 3 ל-49.2 מיליון שקל ביחס לרבעון המקביל אשתקד. 

ההכנסות הכוללות של קרסו מוטורס הסתכמו ברבעון ב-1.3 מיליארד שקל עלייה חדה של 95% ביחס לרבעון השני אשתקד. הרווח התפעולי זינק ב-467% ל-64.9 מיליון שקל ובשורה התחתונה הרווח הנקי זינק פי 6.8 ל-79.5 מיליון שקל.

דירקטוריון החברה החליט לחלק לבעלי המניות דיבידנד של 100 מיליון שקל שמצטרף לחלוקה נוספת של 63 מיליון שקל שבוצעה מוקדם יותר השנה. בסיכום שנת 2020 חילקה קרסו מטורוס דיבידנד של 43 מיליון שקל. כך שכבר בתום המחצית הראשונה של 2021, חולק דיבידנד שהוא גדול פי 3.8 מהחלוקה אשתקד. 

לקרסו מוטורס ההכנסות ממגזר נוסף, של שירותי רכב ושירותים אחרים, מגזר שכולל בין היתר את שירותי התיקונים של הרכבים באמצעות מוסכים מורשים. ההכנסות ברבעון השני עלו לכ-97.2 מיליון שקל, לעומת כ-79 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח ברבעון עלה ב-79% לכ-30.1 מיליון שקל ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

איציק וייץ, מנכ"ל קרסו מוטורס ציין כי "במגזר הרכב אנו חווים ביקושים ערים לרכישת רכבים חדשים. במגזר הליסינג, אנו ממשיכים לפעול למיצוי הסינרגיות של פסיפיק עם קל אוטו, אשר צפויים לתמוך בהמשך השיפור בפעילות במגזר זה. בתוך כך, אנחנו שמחים לעדכן שבמהלך הרבעון השלישי צפויה קרסו לקבל דיבידנד מהחברה הבת פסיפיק ובכך קרסו  מחזירה לעצמה את כל ההשקעה המוצלחת בחברת קל אוטו".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות