אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסרת המגבלות עשתה טוב לדור אלון: ההכנסות ברבעון זינקו פי 2 צילום: אלעד גרשגורן

הסרת המגבלות עשתה טוב לדור אלון: ההכנסות ברבעון זינקו פי 2

חברת האנרגיה והקמעונאות סיכמה את הרבעון השני עם הכנסות של 1.12 מיליארד שקל, הרווח הנקי נחתך ב-30% ל-36.6 מיליון שקל; ההכנסות במגזר קמעונאות המזון ירדו ב-1% ל-171 מיליון שקל

22.08.2021, 11:52 | גולן חזני

דור אלון נהנתה ממבצע החיסונים, שהביא להסרת המגבלות ולחזרה משמעותית של הציבור לכבישים.

קראו עוד בכלכליסט:

חברת האנרגיה והקמעונאות שבשליטת קבוצת רבוע כחול של מוטי בן-משה פירסמה הבוקר את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני של 2021 ולמחצית הראשונה של השנה.

ההכנסות נטו ברבעון השני זינקו ב-97% ל-1.12 מיליארד שקל. במחצית הראשונה של השנה נרשמה עלייה מתונה יותר של 39% לרמת הכנסות נטו של 2.16 מיליארד שקל.

מקור העלייה בהכנסות נעוץ בעלייה במכירות הדלקים, כתוצאה מכך שדור אלון החלה למכור דלקים לרשות הפלסטינית, וכן כתוצאה מהחזרה של הציבור הישראלי לכבישים ועלייה במחיר הדלק. 

החזרה הזו באה לידי ביטוי גם בעלייה במכירות של חנויות הנוחות שפועלות ב-216 מתחמי התדלוק של החברה. בהתאם, ההכנסות ממתחמי התדלוק עלו ב-91% ברבעון השני והסתכמו ב-654 מיליון שקל. מכירות חנויות הנוחות מתוך סכום זה הסתכמו ב-111 מיליון שקל, עלייה של 27% בהשוואה לתקופה המקבילה.

תחנת דלק של דור אלון, צילום: אלעד גרשגורן תחנת דלק של דור אלון | צילום: אלעד גרשגורן תחנת דלק של דור אלון, צילום: אלעד גרשגורן

לעומת זאת, מגזר קמעונאות המזון - שכולל את החנויות שפועלות מחוץ לתחנות הדלק, בהן רשת am:pm ורשת ההמבורגרים BBB – הציג ירידה קלה של 1% בהכנסות לרמה של 171 מיליון שקל. 

מגזר השיווק הישיר, שבו נכללות מכירות הדלק לרשות הפלסטינית, הציג זינוק של פי ארבעה בהכנסות שהסתכמו ב-391 מיליון שקל. המכירות לרשות היוו כחצי ממכירות המגזר (202 מיליון שקל).

עם זאת, הרווח הנקי של דור אלון נחתך ב-30% ועמד על 36.6 מיליון שקל. זאת כתוצאה מעלייה של 21% בהוצאות הנהלה וכלליות ובעיקר בשל היקף שערוכי הנדל"ן, שהסתכמו ב-3.8 מיליון שקל בלבד, בעוד שברבעון השני של השנה הם הסתכמו ב-43.4 מיליון שקל.

ה-EBITDA ברבעון השני הסתכם ב-130.8 מיליון שקל, עלייה של 10% בהשוואה לתקופה המקבילה.

דור אלון נסחרת כיום לפי שווי שוק של 1.5 מיליארד שקל, זאת לאחר עלייה של 22% במניה מתחילת השנה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות