אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צו מניעה? רמ"י קידמה מכרז על קרקע בניגוד לצו בית משפט ynet

צו מניעה? רמ"י קידמה מכרז על קרקע בניגוד לצו בית משפט

בשבוע שעבר הורה בית המשפט על מתן צו ארעי בנוגע לקידום תוכנית תמ"ל 1074 להרחבת קריית עקרון. אלא שיומיים לאחר ההחלטה, ובניגוד לצו שניתן, רמ"י כבר פרסמה מכרז לקרקע. רמ"י: המכרז פורסם באתר יום לפני מתן צו המניעה

22.08.2021, 13:03 | דותן לוי

המועצה האזורית גזר הגישה בקשה לביזיון בית המשפט נגד רמ"י, הוותמ"ל והוועדה הארצית לתכנון ובנייה בשל התעלמותן לכאורה מהחלטת בית המשפט שהתקבלה לפני כשבוע. לטענת המועצה, בזמן שהיה צו מניעה עומד ותלוי נגד קידום התוכנית רמ"י פרסמה מכרז לקרקע במתחם. 


הפגנת חקלאים בצומת ביל"ו, ynet הפגנת חקלאים בצומת ביל"ו | ynet הפגנת חקלאים בצומת ביל"ו, ynet

ב-17 באוגוסט 2021 בית המשפט המחוזי מרכז החליט לאשר צו מניעה לתוכנית הרחבת קריית עקרון (תמ"ל 1074). בבסיס ההחלטה החלטת בית המשפט לאפשר לבחון את טענות המועצה, שלפיהן המדינה המשיכה לקדם את התוכנית גם לאחר שחיל האוויר והמשרד להגנת הסביבה קבעו תקנות רעש חדשות המשנות את התוכנית שהוגשה ומאפשרות לוותר על הפקעת הקרקעות החקלאיות מידי החקלאים במושבי המועצה. אלא שלטענת המועצה, יומיים לאחר שניתן צו המניעה פורסם על ידי רמ"י מכרז לשיווק הקרקעות. "המבקשות נדהמו לגלות כי חרף קיומן של לכל הפחות שלוש עתירות מנהליות נגד תמ"ל 1074, המשיבות אצו רצו לאשר את התוכנית במהירות הבזק (ולאחר הגשת העתירות), לפעול במהירות אור לפרסומה, וכל עוד אפילו לפני שטרחו להגיש תשובה מטעמן לעתירות". 

במודעה שפרסמה רמ"י בעיתונות היא מציעה ליזמים להתמודד על קרקע בשטח התוכנית המיועדת לבניית 1,000 יח"ד. "פרסום מכרז זה מהווה הפרה בוטה ומוחלטת של צו שיפוטי – יממה לאחר נתינתו ולאחר המצאתו לפרקליטות, המייצגת גם את רשות מקרקעי ישראל", לשון הבקשה. 

מרמ"י נמסר בתגובה: "המכרז המיועד לבנייתן של 1,000 יח"ד בתמ"ל 1074 (קריית עקרון צפון מזרח) פורסם באתר האינטרנט של רמ"י ב-16.08.2021. ב-17.08.2021 התקבלה החלטת בית המשפט, אשר רמ"י מכבדת במלואה. במקביל לפרסום באתר האינטרנט, מתפרסמות מודעות השיווק גם בעיתונות המודפסת. המועד הקובע לפרסום המכרז הוא 16.08.2021. כל ניסיון לטעון אחרת חוטא לאמת ולמציאות". 

 עם זאת, חשוב לציין, כי ברמ"י טרם סיפקו תשובות מדוע יומיים לאחר מתן הצו פורסמה המודעה בעיתונות הכתובה.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות