אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוקרשט בת"א: צחי חג'ג' הנפיק את פעילותו ברומניה לפי שווי של 425 מיליון שקל שאטרסטוק

בוקרשט בת"א: צחי חג'ג' הנפיק את פעילותו ברומניה לפי שווי של 425 מיליון שקל

חג'ג' אירופה, הפועלת בשוק הנדל"ן ברומניה, הנפיקה מניות בהיקף של 105 מיליון שקל בבורסה בתל אביב; שיעור האחזקה של חג'ג' ירד ל-38.5%, ושל שותפו, מנכ"ל החברה שחר מחט - ל-25.7%

22.08.2021, 19:06 | חזי שטרנליכט


חברה נוספת של צחי חג'ג' הפכה לציבורית ומניותיה יתחילו להיסחר בבורסה בתל אביב. חג'ג' אירופה, שהיתה עד כה חברת אג"ח, השלימה היום גיוס הון באמצעות הנפקת מניות בהיקף של 105 מיליון שקל. הגיוס בוצע באמצעות משקיעים פרטיים ומוסדיים לפי שווי של 425 מיליון שקל אחרי הכסף ונרשמו ביקושים גבוהים מהיקף הגיוס של 120 מיליון שקל. 


קראו עוד בכלכליסט:

חג'ג' ירד בשיעור האחזקה שלו בחג'ג' אירופה מ-54% ערב ההנפקה ל-38.5% מהחברה בדילול מלא. שותפו, מנכ"ל החברה שחר מחט, ירד מ-36% ל-25.7% - כך שלשניהם תהיה שליטה בחברה ביחד. צחי חג'ג' הוא גם בעל המניות העיקרי בחברה הציבורית קבוצת חג'ג' שבה הוא שולט יחד עם אחיו עידו (לשניהם ביחד 66% מהחברה). 


חג'ג' אירופה פועלת בשוק הנדל"ן ברומניה. החברה הנפיקה באמצעות הצעה לא אחידה בהובלת דיסקונט חיתום. בין המשקיעים נכללים משקיעים מוסדיים מובילים ומשקיעים פרטיים נוספים בהובלת ירון יעקובי.  זוהי הנפקה ראשונה של חברת יזום נדל"ן ישראלית ברומניה מאז המשבר הכלכלי העולמי ב-2008.

חג'ג' אירופה פועלת ברומניה מזה כ-5 שנים, והשנה צפויה לסיים הקמת 470 יחידות דיור שמתוכן מכרה עד כה 319 יחידות. לחברה 10 פרויקטים - חמישה למגורים בהם כ-1,750 יחידות דיור וחמישה של  משרדים ומסחר בשטח של כ-48 אלף מ"ר. הקמת שלושה מהפרויקטים כבר הסתיימה.

בין הפרויקטים המרכזים של החברה - פרויקט הארמון (סטירברי פאלאס) בשדרה המרכזית בבוקרשט (Calea Victoriei) בו הסתיים התכנון והיתר הקמה צפוי להתחיל במהלך 2022. הפרויקט כולל 22 אלף מ"ר משרדים, 10,500 מ"ר מסחר וכ-21 אלף מ"ר חניות תת קרקעיות. 

לדברי צחי חג'ג', יו"ר חג'ג' אירופה, בחברה "מזהים מזה תקופה התעניינות רבה מצד משקיעים מוסדיים ופרטיים להשקעות בשוק הנדל"ן ברומניה, ואנו שמחים על השלמת ההנפקה שתאפשר לנו להגדיל את השקעותינו בפרויקטים גדולים בפריים לוקיישנים לדיור, מסחר ותעסוקה. הביקושים הגבוהים מצד המשקיעים מצביעים על אמון גבוה של שוק ההון בפעילות ובהנהלת החברה ובתוכניותיה לעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות