אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוד פורר, הבעלים של ניאופרם, רכש 6% ממניות עדיקה צילום: ענר גרין

דוד פורר, הבעלים של ניאופרם, רכש 6% ממניות עדיקה

פורר הפך לבעל עניין בחברת האופנה, לאחר שרכש את המניות בסוף יולי; מאז ירדה המניה ב-25%

22.08.2021, 21:58 | אורנה יפת

איש העסקים דוד פורר הפך לבעל עניין בחברת האופנה עדיקה סטייל. פורר, הבעלים של קבוצת היבוא והשיווק ניאופרם, רכש מניות של חברת האופנה באמצעות חברת ניאופרם סיינטיפיק, במסגרת הנפקה פרטית שביצעה עדיקה למוסדיים לפני כחודש. 


קראו עוד בכלכליסט:דוד פורר, צילום: אוראל כהן דוד פורר | צילום: אוראל כהן דוד פורר, צילום: אוראל כהן


פורר קנה 1.45 מיליון מניות (5.99%) עדיקה במחיר של 6 שקלים למניה ב-26 ביולי, ומאז היא ירדה ב-25.5%. בפברואר האחרון עמד שער המניה על שיא של 1,711 אגורות וכיום היא שווה 447 אגורות. 

בענף האופנה היו כאלה שהרימו גבות על רכישת המניות מצד פורר, ואמרו: "אולי הוא התבלבל עם חברת טרמינל איקס". 

ביולי האחרון יצאה חברת האופנה לגייס הון באמצעות הנפקת מניות. ההנפקה הצליחה ועדיקה גייסה 35.9 מיליון שקל – מתוכם 20 מיליון שקל מהחברה האם גולף. 

מטרת הגיוס במכרז שנערך לגופים מוסדיים, היתה החזר הלוואות שלקחה החברה מהבנקים בהיקף 18 מיליון שקל לאחר שצברה הפסדים עמוקים, תמיכה בהמשך צמיחה, הגדלת התזרים, ומימון הפעילות השוטפת. מצבה הפיננסי של עדיקה קשה והיא רשמה הפסד ברבעון הראשון של 2021 וצפויה לרשום הפסד גם ברבעון השני. היום הודיעה החברה כי פרעה את ההלוואות לבנקים. 

עם זאת, פורר ידוע כאיש עסקים המתמחה בהבראת חברות בקשיים, ועשה זאת בעבר בהצלחה עת רכש, בין השאר, את חברת פרומדיקו ממשפחת יסלזון, ואת חברת DPL מעינב אדיב ברר ואחיה – ירון וערן אדיב. שתי החברות שהיו בעת רכישתן במשבר עמוק, נחשבות כיום לחברות מצליחות. כמו כן, רכש פורר את קבוצת מבנה שהייתה בבעלות פישמן, השקעה עליה הוא מורווח למעלה ממיליארד שקל. פורר הוא גם אחד מבעלי השליטה בבזק מאז 2019. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות