אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליות במחירי שכירות הרכב הקפיצו את רווחי שלמה אחזקות צילום: אוראל כהן

העליות במחירי שכירות הרכב הקפיצו את רווחי שלמה אחזקות

הקבוצה סיימה רבעון שני חזק עם זינוק של 113% ברווח הנקי ל-145 מיליון שקל; היו"ר אסי שמלצר: "העצמת הפעילות בשירותי הליסינג וההשכרה מוכיחה את עצמה"

23.08.2021, 09:26 | גולן חזני

רבעון חזק לשלמה אחזקות של משפחת שמלצר: שיפור בדמי שכירות המכוניות הממוצעים ועלייה במכירות כלי הרכב סייעו לקבוצה לרשום ברבעון השני רווח של 145 מיליון שקל, זינוק של 113% ביחס לרבעון המקביל ב-2020, אז עמדה שורת הרווח על 70 מיליון שקל.

יו"ר הקבוצה אסי שמלצר אמר כי "האסטרטגיה שבה דבקנו במשך השנים תוך העצמת הפעילות בשירותי הליסינג וההשכרה מוכיחה את עצמה בתוצאות אלה יותר מתמיד. 

תחום הביטוח הביא תוצאות מרשימות בזכות אסטרטגיה סדורה וניהול לכל אורך משבר הקורונה. נמשיך לצמול בפעילות הליבה לצד התרחבות לתחומים נוספים כמו התיירות אליו נכנסנו בשנה שעברה".

אסי שמלצר יו"ר שלמה אחזקות, צילום: עזרא לוי אסי שמלצר יו"ר שלמה אחזקות | צילום: עזרא לוי אסי שמלצר יו"ר שלמה אחזקות, צילום: עזרא לוי

שלמה אחזקות פועלת בתחום הליסינג התפעולי והשכרת הרכב, ומחזיקה בבעלות על שלמה ביטוח, חברת ביטוח שנערכת להנפקה בתל אביב לפי שווי של כ-1.2 מיליארד שקל.

התוצאות הטובות באו לידי ביטוי גם במחצית הראשונה, אותה סיימה הקבוצה עם קפיצה של פי 4.5 ברווח הנקי, שעמד על 249 מיליון שקל , לעומת 47 מיליון במחצית המקבילה בשנה שעברה. 

שלמה ביטוח מסיימת את המחצית ברווח 74 מיליון שקל לעומת הפסד של 5 מיליון שקל בתקופה המקבילה. רווח של 71 מיליון שקל נרשם מפעיילות ההשקעות של שלמה ביטוח לעומת הפסד של 58 מיליון שקל בתיק ההשקעות בחציות הקורונה בשנה שעברה.

ברבעון השני רשמה שלמה ביטוח רווח של 40 מיליון שקל, לעומת רווח של 43 מיליון ברבעון המקביל ב-2020. תחום הרכב רשם רווח של 213 מיליון שקל לפני מס לעומת 60 מיליון שקל במחצית המקבילה. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות