אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני הגל הרביעי: פדיון ענפי האירוח והאוכל זינק ב-97% ברבעון השני צילום: איי אף פי

לפני הגל הרביעי: פדיון ענפי האירוח והאוכל זינק ב-97% ברבעון השני

עפ"י הלמ"ס, פדיון ענפי הכלכלה עלה ברבעון ב-11.5% לעומת הרבעון הקודם. בענף האמנות נרשמה עלייה של 61.2%. לעומת זאת, ירידה של 2.6% נרשמה בפדיון ענפי התעשייה, הכרייה והחציבה

23.08.2021, 14:20 | דורון ברויטמן

הפדיון בענפי הכלכלה עלה ברבעון השני של השנה ב-11.5% בקצב שנתי, לעומת הרבעון הקודם, כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום (ב'). עלייה זו מצטרפת לעלייה קודמת של 18.4% ברבעון הקודם על רקע התקדמות מבצע החיסונים והחזרה של המשק לפעילות מלאה. 

קראו עוד בכלכליסט:

עלייה של 9.5% נרשמה בפדיון ענפי המסחר הסיטונאי והקמעוני ותיקון כלי רכב, לאחר עלייה של 16.1% ברבעון הקודם.

בית קפה בירושלים, צילום: שלו שלום בית קפה בירושלים | צילום: שלו שלום בית קפה בירושלים, צילום: שלו שלום

מנגד נרשמה ירידה של 2.6% בפדיון ענפי התעשייה, הכרייה והחציבה, בהמשך לירידה של 0.1% ברבעון הקודם. ירידות אלו משמעותיות לאור העובדה כי משקל ענף זה מכלל ענפי הכלכלה הוא הגבוה ביותר ועומד על 20%. 

עליות בולטות נרשמו בענפים נוספים וביניהם ענף שירותי האירוח והאוכל עם עלייה של 97% בפדיון, ענף אומנות, בידור ופנאי ושירותים אחרים עם עלייה של 61.2%, ענף החינוך עם עלייה של 38.3% וענף התחבורה, אחסנה, דואר ובלדרות. 

העליות הגדולות בענף שירותי האירוח והאוכל וענף האומנות והבידור היו בעיקר תוצאה של חזרתם לפעילות מלאה ברבעון. מדובר בשניים מבין הענפים שנפגעו בצורה הקשה ביותר בעקבות משבר הקורונה והם גם היו האחרונים שחזרו לפעילות.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות