אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה חוגג מבטל את רכישת קמן קפיטל עוז מועלם

משה חוגג מבטל את רכישת קמן קפיטל

חוגג הבין כי אין ביכולתה של הנהלת קמן הנוכחית לממש את התחייבויותיה; "זה לא יגרום לי לסגת מהמטרה להכניס את תחום המטבעות הדיגיטליים לשוק הציבורי", אמר בתגובה להחלטה

23.08.2021, 20:26 | אלמוג עזר

משה חוגג מבטל את עסקת רכישת קמן קפיטל. חצי שנה בדיוק לאחר החתימה של חוגג על מזכר הבנות לרכישת השליטה בשלד הבורסאי, הודיע היום חוגג כי העסקה לא תצא לפועל. 

קראו עוד בכלכליסט:

ההחלטה התקבלה בעקבות עיכובים חוזרים ונשנים לכאורה מצד בעל השליטה בחברה, שמהווים כביכול את הפרת ההסכם בו נקבע שהעסקה תצא לפועל בתוך 60 ימים.

עם עזיבת חוגג, יעזבו את השלד גם השותפים אותם גייס להשקעה עתידית בחברה - אייל לפידות, ציון קינן וצביקה אגמון שהחליטו לבטל בעקבותיו את חלקם בעסקה. 

מדובר בניצחון אדיר של הדירקטורית החיצונית ירין לידר שהתנגדה בכל תוקף לרכישה מתוך הטענה כי העסקה נעשתה במחשכים ולא עברה את האישורים הראויים. 

משה חוגג, עוז מועלם משה חוגג | עוז מועלם משה חוגג, עוז מועלם

לידר אף גייסה את רשות ניירות ערך למערכה והגיעה עד בית המשפט. חוגג מודה בהודעתו כי תלונתה של הדחצית היוותה רמז להתנהלותה המוזרה של החברה.

בהסכם רכישת קמן קפיטל  נקבע כי במידה שהנהלת קמן תעמוד במספר התחייבויות, חוגג ומשקיעים נוספים ישקיעו בחברה כ-27 מיליון שקל. אלו ישמשו לפיתוח מוצרים שיאפשרו לשוק המוסדי בישראל להשקיע בתחום המטבעות הדיגיטליים. 

ההחלטה הסופית של חוגג נעשתה לאחר שהבין כי אין ביכולתה של הנהלת קמן הנוכחית לממש את התחייבויותיה והחליט על כן לסגת סופית מביצוע העסקה. 

משה חוגג אמר מוקדם יותר כי הוא "מוטרד מהתנהלות קמן קפיטל ומצטער מאד כי הם לא הצליחו לעמוד בהתחייבויותיהם והפגיעה בבעלי המניות, ואני וחבריי בתוכם, מצערת ומטרידה. זה אומנם עיכוב משמעותי אך זה לא יגרום לי לסגת מהמטרה להכניס את תחום המטבעות הדיגיטליים לשוק הציבורי ואני בטוח כי כבר בזמן הקרוב נמצא פלטפורמה אחרת לממש את החזון".

חוגג הדגיש כי אין הוא מוותר על הרעיון לאפשר השקעה במטבעות קריפטו והוא יפעל למציאת פלטפורמה ציבורית אחרת לפעילויות. השלד של חברת קמן קפיטל עתיד להימחק מהמסחר בסוף השנה הקרובה מאחר שלא הראה פעילות ממשית בשנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות