אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוסטריה כבר לא בסיכון נמוך, פולין כן: זו רשימת סיווג המדינות החדשה צילום: ווינט

אוסטריה כבר לא בסיכון נמוך, פולין כן: זו רשימת סיווג המדינות החדשה

משרד הבריאות פרסם את הרשימה החדשה, שתיכנס לתוקף ביום שלישי הבא: גאורגיה וספרד הוצאו מרשימת האסורות לטיסה ואילו בחריין, פולין וסלובקיה נוספו לרשימת המדינות שבסיכון נמוך. מרוב מדינות העולם נדרש עדיין בידוד מלא לכל גיל, גם למחוסנים ומחלימים

23.08.2021, 22:24 | אדיר ינקו, ynet

 אוסטריה ואוסטרליה כבר לא בסיכון נמוך, לבחריין ופולין דווקא אפשר יהיה לטוס מעוד שמונה ימים: משרד הבריאות עדכן כי מיום שלישי הבא, 31 באוגוסט, תעודכן רשימת סיווג המדינות על פי נתוני תחלואת הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט:


 לפי הרשימה החדשה, המדינות האדומות - מדינות בסיכון מרבי שהנסיעה אליהן אסורה גם למחוסנים ולמחלימים - הן בולגריה, ברזיל, מקסיקו וטורקיה. גאורגיה וספרד, שנמצאות כעת ברשימה זו, יהפכו בעוד שמונה ימים למדינות כתומות. הטיסה למדינות אדומות אסורה פרט למי שקיבלו אישור מוועדת החריגים, ואלו יחויבו בבידוד מלא. 


משרד הבריאות משרד הבריאות משרד הבריאות


גם ברשימת המדינות הצהובות, מדינות בסיכון נמוך, השינויים היו מעטים יחסית. הרשימה החדשה כוללת את בחריין, הונג קונג, הונגריה, טייוואן, ניו זילנד, סין, סינגפור, סלובקיה, פולין וצ'כיה. הרשימה הנוכחית כללה גם את אוסטריה, אוסטרליה ומולדובה, שהוצאו ממנה. 

לעומת זאת, בחריין - אחת המדינות שעימן ישראל חתמה השנה על הסכם שלום - הצטרפה לרשימה לצד שתי מדינות ממזרח אירופה - פולין וסלובקיה. מחוסנים ומחלימים החוזרים ממדינות אלו חייבים בבידוד עד לקבלת תוצאה שלילית או 24 שעות (לפי המוקדם). מי שלא התחסנו או החלימו חייבים בבידוד מלא.  

 מדינות כתומות נחשבות כמדינות בסיכון. ממדינות אלו נדרש בידוד מלא לכל גיל, גם למחוסנים ומחלימים. גם עתה, כמו בשבוע האחרון, רוב מדינות העולם נכללות ברשימה זו - למעשה כל מדינה שלא מופיעה בסיווג האדום או הצהוב. בכל מקרה, עד ל-31 באוגוסט עומדת בתוקף רשימת סיווג המדינות שנכנסה לתוקף לפני שבוע. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות