אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל Airbnb מבטיח: נשכן בחינם 20 אלף פליטים מאפגניסטן צילום: AFP

מנכ"ל Airbnb מבטיח: נשכן בחינם 20 אלף פליטים מאפגניסטן

המנכ"ל בריאן צ'סקי הודה ל"מארחים הנדיבים". המימון יגיע מתרומות של Airbnb ושל תורמים לקרן הפליטים של החברה: "אחד המשברים ההומניטריים הגדולים של זמננו, עלינו לספק בית חם ומקבל"

24.08.2021, 15:15 | חדשות חוץ

Airbnb הודיעה היום (ג') שתשכן 20 אלף פליטים מאפגניסטן על מנת לסייע להם להתחיל בחיים חדשים ברחבי העולם. מנכ"ל החברה בריאן צ'סקי אמר שהמהלך מגיע בתגובה ל"אחד המשברים ההומניטריים הגדולים של זמננו". החברה לא ציינה כמה תשקיע במיזם החדש ולכמה זמן תשכן את אותם פליטים. 

פליטים מאפגניסטן בגבול פקיסטן, צילום: AFP פליטים מאפגניסטן בגבול פקיסטן | צילום: AFP פליטים מאפגניסטן בגבול פקיסטן, צילום: AFP

מנכ"ל החברה ציין שהוא חש אחריות לנקוט פעולה. "אני מקווה שזה יגרום לעסקים נוספים לעשות את אותו הדבר. אין לנו זמן לבזבז", אמר. "בזמן שעשרות אלפי פליטים אפגנים מתיישבים מחדש ברחבי העולם, המקום שבו ישהו יהווה את הפרק הראשון של חייהם החדשים. עבור אותם 20 אלף פליטים, התקווה שלי היא שקהילת Airbnb תספק לא רק מקום בטוח לנוח ולהתחיל מחדש, אלא גם בית חם ומקבל". 

קראו עוד בכלכליסט:

ההצעה של Airbnb לבעלי הנכסים תקפה מיידית והחברה אמרה שהיא עובדת עם ארגונים לא-ממשלתיים שנמצאים בשטח כדי לענות על הצרכים הדחופים ביותר. היא הודיעה שתשתף פעולה עם סוכנויות ושותפים לפתח את היוזמה והסיוע הניתנים ככל שיידרש. "מהיום, Airbnb תחל לשכן 20 אלף אפגנים ברחבי העולם בחינם", צייץ צ'סקי, "אנחנו אמנם נשלם על השהות שלהם, אבל לא היינו יכולים לעשות זאת ללא הנדיבות של מארחינו". המימון לפרויקט יגיע מתרומות של Airbnb וצ'סקי כמו גם תורמים לקרן הפליטים של Airbnb. צ'סקי ביקש שמארחים מתנדבים ייצרו קשר עם החברה: "העקירה והשיכון מחדש של פליטים אפגנים בארה"ב ומקומות אחרים הם אחד המשברים ההומניטריים הגדולים של זמננו". 


Airbnb מעודדת מזה זמן בעלי נכסים שמשכירים אותם דרכה לתרום את הנכסים ל"אנשים במצוקה". התוכנית זאת החלה ב-2012 לאחר ההוריקן סנדי, כאשר יותר מאלף בני אדם נזקקו למקום מגורים בעקבות הפגיעה בעיר ניו יורק. מאז טוענת החברה שסייעה כך ליותר מ-75 אלף איש. 

החברה השיקה את יוזמת "הבתים הפתוחים" שלה ב-2017, כדי לאפשר לקהילת המארחים שלה להציע את בתיהם בחינם לאנשים שנפגעו מאסונות או בורחים מאזורי לחימה. מאז הציעה מקומות מגורים זמניים לנפגעי רעידת האדמה במקסיקו סיטי, שריפות היער בקליפורניה, שריפות היער באוסטרליה ולתושבים באזורים מוכי אסונות אחרים. החברה גם הקימה את Airbnb.org, ארגון עצמאי ללא מטרות רווח שעוזר לאנשים לחלוק בתים ומשאבים זה עם זה בעתות משבר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות