אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ סעיד אלחרומי מרע"מ הלך לעולמו בגיל 49 צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

ח"כ סעיד אלחרומי מרע"מ הלך לעולמו בגיל 49

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת מת מהתקף לב. הוא החל כמורה בשגב שלום, נבחר לראש המועצה המקומית ובהמשך לסגן יו"ר רע"מ. הוא לא הצביע בעד הקמת הממשלה בשל היעדר הסכמות על הסדרת יישובים בדואים. עבאס: "איבדנו איש שעשה המון למגזר הערבי"

25.08.2021, 07:11 | ynet

חבר הכנסת סעיד אלחרומי מרע"מ הלך הלילה (בין שלישי לרביעי) לעולמו, והוא בן 49 בלבד. הוא מת מהתקף לב ומותו נקבע בבית החולים סורוקה בבאר שבע, לשם הגיעו בני משפחתו ומקורביו. 

יו"ר רע"מ מנסור עבאס הגיע לבית החולים סורוקה, אמר כמה פסוקים מהקוראן וספד לאלחרומי. "איבדנו איש שעשה המון למגזר הערבי, במיוחד עבור הבדואים בדרום", אמר עבאס. "הוא היה חבר כנסת חרוץ ועשה הרבה בשנים האחרונות. כל שנות חייו הוא שירת את תושבי הנגב. הוא הבן של שגב שלום, הנגב, העם הערבי וכל העם הפלסטיני. הוא עשה הרבה ולא החמיץ הזדמנות לעזור לתושבים". 


חבר הכנסת סעיד אלחרומי, צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת חבר הכנסת סעיד אלחרומי | צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת חבר הכנסת סעיד אלחרומי, צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת


 מהתנועה האיסלאמית נמסר: "שאלוהים ירחם על סעיד המנוח היקר שלנו, ותנחומינו לבני משפחתו ולשבט בנגב ולכל בני התנועה האיסלאמית והעם הפלסטיני שלנו".

 חוסיין אל-רפעיה, לשעבר יו"ר הכפרים הלא מוכרים בנגב ומקורב לח"כ אלחרומי, אמר לאחר מותו כי הוא שוחח איתו אתמול. "הוא היה אמור להיכנס לפגישה עם השר זאב אלקין ואמר שידבר איתי אך זה לא קרה", סיפר. "הוא היה בדרך לדרום, הוא כבר הגיע לבאר שבע, והוא עצר כשהגיע לאחר שקיבל התקף לב. אנו מכריזים יום אבל. סעיד היה אדם מאמין, שלא הפריד בין גזע לגזע. הוא היה אהוב בכל הנגב, על כל מי שהכיר אותו. לנגב לא יהיה עוד אדם כזה". 

חבר מועצת רהט, סלימאן אלעטיה, אמר: "קיבלתי הודעה בשעה 3:10. נדהמתי. הייתי איתו בקשר יומיומי. הוא היה מעורב בכל הבעיות של הנגב, במיוחד הריסות הבתים והפקעת הקרקעות. הוא אדם שהקריב את עצמו למען הנגב ונתן את חייו למען הנגב. כל אדם שהכיר אותו, אפילו הצעירים, התחברו אליו. הקשר שלו עם נבחרי ציבור היה הדוק. הוא מעולם לא הפלה בין אדם לאדם. רצה שיהיה טוב לנגב ולתושביו. הנגב וכל המגזר אבל על מותו של ח"כ אלחרומי".

הבאה בתור להיכנס לכנסת מטעם רע"מ היא אימאן חטיב יאסין, שהייתה חברת כנסת מטעם הרשימה המשותפת, כשזו עוד כללה את רע"מ בכנסת הקודמת. 

 אלחרומי, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, עמד בעין הסערה ביום הרכבת הממשלה האחרונה וההצבעה על אישורה בכנסת, כאשר סירב לתמוך בה בשל היעדר הסכמות מלאות על מתווה להסדרת יישובים בדואים בנגב

אלחרומי נולד בשנת 1972. את לימודיו היסודיים סיים ביישובו בדרום, ובתיכון למד בכפר ג׳ת במשולש. בהמשך השלים תואר ראשון בפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.

בתחילת דרכו לימד בבית הספר התיכון בשגב שלום, עד שנבחר לחבר במועצת היישוב. בשנת 2004 נבחר לראשות המועצה המקומית, וכיהן בתפקיד זה עד שנת 2008. בשנת 2002 נבחר אלחרומי למזכ"ל רע"ם. בתפקיד זה כיהן עד שנבחר בשנת 2014 לסגן יושב ראש רע"ם – תפקיד שמילא עד היום.

אלחרומי היה פעיל מאוד במגזר הבדואי. לפי הגדרתו באתר הכנסת, בשנים האחרונות, בתפקידו כיושב ראש ועדת ההיגוי העליונה לערביי הנגב, הוא נמנה עם מובילי המאבק של החברה הבדואית נגד הריסות בתים ולמען הכרה ביישובים הלא-מוכרים בנגב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות