אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התינוק מהתקליט של נירוונה תובע את הלהקה על פורנוגרפיה צילום: Geffen

התינוק מהתקליט של נירוונה תובע את הלהקה על פורנוגרפיה

ספנסר אלדון בן ה-30 הגיש תביעה נגד עזבונו של קורט קוביין וחברי הלהקה החיים, בטענה שהוא סובל "מנזק לכל החיים". אלדון, שהיה בן ארבעה חודשים ב-1991, אז צולמה התמונה, טוען גם שהוא אולץ לקחת חלק ב"מעשים מיניים מסחריים"

25.08.2021, 09:34 | חדשות חוץ


התינוק העירום שמופיע על עטיפת אלבומה האיקוני של להקת נירוונה "נברמיינד" מאשים את הלהקה בפורנוגרפיית ילדים. ספנסר אלדון בן ה-30 הגיש תביעה נגד עזבונו של קורט קוביין וחברי הלהקה החיים, בטענה שלהקת הגראנג' הפרה חוקי פורנוגרפיית ילדים פדרליים וניצלה אותו מינית. 

קראו עוד בכלכליסט:


עטיפת תקליט Nevermind של נירוונה. פורנוגרפיה?, צילום: Geffen עטיפת תקליט Nevermind של נירוונה. פורנוגרפיה? | צילום: Geffen עטיפת תקליט Nevermind של נירוונה. פורנוגרפיה?, צילום: Geffen

אלדון אמר שהוא סובל מ"נזק לכל החיים" מכך שגופו העירום הופיע על האלבום של הלהקה, וטוען שלא הוא ולא האפוטרופוסים שלו הסכימו לשימוש הזה בתמונה, לדברי התביעה.

ספנסר אלדן התינוק בתקליט nevermind נירוונה, צילום: nirvana.fandom ספנסר אלדן התינוק בתקליט nevermind נירוונה | צילום: nirvana.fandom ספנסר אלדן התינוק בתקליט nevermind נירוונה, צילום: nirvana.fandom


הלהקה, הצלם וחברת ההוצאה לאור "שיווקו ביודעין את התמונה הפורנוגרפית של ספנסר ומינפו את טבעה המזעזע כדי לקדם את עצמם ואת המוזיקה שלהם על חשבונו", נכתב בתביעה. התובע, שהיה בן ארבעה חודשים ב-1991, אז צולמה התמונה, טוען גם שהוא אולץ לקחת חלק ב"מעשים מיניים מסחריים", ושהלהקה נסוגה מהבטחתה הראשונית להסתיר את איברי המין שלו על עטיפת האלבום. "הנזק הבלתי הפיך ממנו הוא סובל כולל, אך אינו מוגבל, מצוקה נפשית קיצונית, עם ביטויים גופניים, הפרעה בהתפתחות התקינה ובתהליך החינוכי, אובדן לכל החיים של יכולת ההכנסה, אובדן שכר בעבר ובעתיד, הוצאות על טיפולים רפואיים ונפשיים, אובדן היכולת להנות מהחיים, ונזקים נוספים שיתוארו ויוכחו במשפט", כך לדברי המסמך. 


ב-2016 השתתף אלדון בשחזור העטיפה של האלבום פורץ הדרך – הפעם כשהוא לבוש. "אמרתי לצלם, "בוא נעשה את זה בעירום", אבל הוא חשב שזה יהיה מוזר, אז לבשתי את בגד הים שלי", אמר אז אלדון על סט הצילומים. 

משפחתו של אלדון הפעוט קיבלה 200 דולר בתמורה לטבילה בת 15 השניות בבריכה, שקרתה רק כי אביו היה חבר של הצלם, כך על פי כתבה מ-2008 ב-NPR. ולמרות שהוא נראה נלהב במהלך השחזור מ-2016, מספר ימים קודם לכן אמר אלדון לרשת תקשורת אוסטרלית שהוא היה מעדיף שזה לא יקרה. "אני מאוד כועס על זה, אם להיות כן... זה הולך איתי כל חיי. אבל לאחרונה אני חושב: מה אם לא רציתי שאיבר המין שלי יוצג בפני כולם? לא באמת הייתה לי ברירה".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות