אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזכות השותפות עם ביג: רווחי מגה אור זינקו ב-70% צילום: ורד פיצ׳רסקי

בזכות השותפות עם ביג: רווחי מגה אור זינקו ב-70%

ההשתלטות של ביג על אפי נכסים ייצרה לשותפתה מגה אור 2 השקעות שערכן המשותף טיפס ב-653 מיליון שקל ביחס להוצאה; זאת בעוד שההשקעה בדסק"ש מופסדת על הנייר ב-43.5 מיליון שקל; ההכנסות מדמי שכירות נטו צמחו ב-23% ברבעון השני ל-52 מיליון שקל, הרווח התזרימי קפץ ל-47.5 מיליון שקל

29.08.2021, 12:00 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן המניב מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס (38.06%) מסכמת רבעון שני עם עלייה בדמי השכירות נטו שהיא גובה בנכסים שלה, לצד זינוק חד ב-FFO, הרווח התפעולי התזרימי. 

 מהלך ההשתלטות המשותף עם ביג, שותפה של מגה אור, בחברת אפי נכסים, מספק את הסחורה. זאת מול ההשקעה בדסק"ש שלפי שעה מופסדת בעשרות מיליוני שקלים. 


קראו עוד בכלכליסט:


מגה אור מתמחה בהקמת מבנים לתחום הלוגיסטיקה בארץ, אך היא מחזיקה גם בנכסי נדל"ן שונים כגון מרכזים מסחריים ופעילויות נוספות. בחורף האחרון השתלטה ביג על אפי נכסים בעסקת חילופי מניות. 

לביג היתה החזקה של מעל לחמישית באפי נכסים - בהמשך הגדילה את הנתח ל-63.8% מהחברה, על ידי החלפת מניות. נחמיאס הוא שותף מזה שנים בביג, והחזיק גם באמצעות מגה אור במניות של ביג. מההחזקות במניות ביג קיבלה בתמורה מגה אור מניות באפי נכסים. כיום מחזיקה מגה אור ב-11.8% מאפי נכסים וב-7.13% מחברת ביג.

מגה אור מציגה ברבעון השני חישוב למשקיעים על ביצועי שתי ההשקעות שנוצרה לה באפי נכסים ובביג. עלות ההשקעה באפי נכסים עומדת על 396.7 מיליון שקל והיא זינקה לשווי בספרים, נכון להיום, מועד פרסום הדוח, ל-718.6 מיליון שקל. ההשקעה בביג, כחלק מאותה עסקה, עלתה 426.5 מיליון שקל למגה אור והשווי שלה זינק ל-757.8 מיליון שקל כיום. 

מנגד ההשקעה שביצעה מגה אור בדסק"ש רחוקה מלהשביע רצון במונחים פיננסיים. ערכה בספרים של ההשקעה הגיע ל-438.5 מיליון שקל, והשווי ההוגן ביום הדו"חות הכספיים ירד ל-395.3 מיליון שקל - ניסגה של ירידה של 43.5 מיליון שקל. 

עסקת ביג-אפי נכסים היתה מוצלחת הרבה יותר שכן ביחס לעלות ההשקעות בשתי החברות, מגה אור מורווחת 653 מיליון שקל נכון למועד פרסום הדו"חות. ההחזקות הללו, בדסק"ש, ביג ואפי נכסים מושפעות לפי ערכן בבורסה, כלומר ההפסד וגם הרווחים הם על הנייר.

ההכנסות נטו מדמי שכירות של מגה אור (NOI) הסתכמו ב-52 מיליון שקל, עליה של 23% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, שהושפע בעיקר מנזקי הקורונה. אם מחזירים את ההקלות שהעניקה מגה אור לשוכרים ל-NOI, העלייה מצטמצמת ל-14%. עיקר העלייה ב-NOI נובעת מאכלוס חנות איקאה באשתאול ונכסים נוספים. ה-NOI מנכסים זהים זינק ב-36% ל-35.6 מיליון שקל, אך בניכוי ההקלות של הקרונה עלה רק ב-5.5%.

הרווח התזרימי התפעולי (FFO) זינק ב-70% ברבעון השני ל-47.5 מיליון שקל. בחציון רשם ה-FFO עלייה מתונה יותר של 36% ל-85.6 מיליון שקל. 

ה-FFO זינק בין היתר הודות להחזקה באפי נכסים, היא תרמה FFO של 10.5 מיליון שקל לנתון הכולל מול 4.1 מיליון שקל בלבד אשתקד.


צחי נחמיאס, צילום: לימור זפרני צחי נחמיאס | צילום: לימור זפרני צחי נחמיאס, צילום: לימור זפרני


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות