אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכשרת הישוב: ההכנסות מדמי שכירות זינקו פי 5 בתוך שנה צילום: ורדי כהנא

הכשרת הישוב: ההכנסות מדמי שכירות זינקו פי 5 בתוך שנה

החזרה לשגרה סייעה לחברה לגבות דמי שכירות בסכום של 22 מיליון שקל - הסכום משקף גם זינוק של 171% בהשוואה לרבעון הראשון של 2021; שיערוכים חיוביים סייעו לחברה להציג רווח נקי של 44 מיליון שקל, מול הפסד של 21 מיליון שקל בתקופה המקבילהב ב-2020

30.08.2021, 09:41 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן המניב  הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי (56.21%) מסכמת רבעון עם עלייה בהכנסות משכירות. 

התרחבות הפעילות של חברת הבת בפולין שעוסקת בתחום הלוגיסטיקה, סייעה גם היא לצמיחה בשורת ההכנסות, ושיערוכי נדל"ן תרמו לעלייה בשורת הרווח הנקי. 

הכשרת הישוב פועלת בתחום הנדל"ן המניב בארץ ובאירופה. בארץ בעיקר בייזום הקמת מבנים והשכרתם בתחומי המסחר והמשרדים. באירופה, דרך חברת MLP הפולנית, בייזום והשכרת פארקים לוגיסטיים. בנוסף פועלת הקבוצה בתחום הדיור למגורים, בעיקר בתחום ההתחדשות העירונית בישראל ובמספר פרוייקטים בפולין וברומניה.

ה-NOI הרבעוני (ההכנסות נטו מדמי שכירות) הסתכם ב-22 מיליון שקל, עלייה חדה של 171% בהשוואה לרבעון הראשון של השנה הנוכחית - אז עוד היה סגר שנמשך עד ל-18 בפברואר. ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה קפץ ה-NOI פי 5. בתקופה המקבילה ב-2020, שכלל מגבלות תנועה וסגרים, עמד ה-NOI על 4.23 מיליון שקל. 

ההכנסות של הכשרת הישוב מהשכרת מבנים עלו ב-37% ברבעון השני ביחס למקבילו בשנה שעברה והסתכמו ב-75.5 מיליון שקל. יחד עם הכנסות מתחומי הפעילות הנוספים, ייזום בנייה בחו"ל ועסקי שילוט חוצות בארץ, עלו ההכנסות ב-21% ל-87.6 מיליון שקל. 

החברה רשמה ברבעון השני רווח תפעולי של 176 מיליון שקל, מול הפסד של 58.8 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההשפעה העיקרית על הרווח התפעולי הגיעה מעלייה בשווי ההוגן של הנכסים בשיעור של 148 מיליון שקל, מול מחיקות של 71.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. 

הכשרת הישוב סיכמה את הרבעון עם רווח נקי של 121.5 מיליון שקל מול הפסד של 18.8 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות עמד על 44 מיליון שקל, מול הפסד של 21.2 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

מנכ"ל הכשרת הישוב, עופר נמרודי, מסר כי "בהתאם לתוכנית האסטרטגית, אנו מקדמים פעולות שצפויות להביא לכך כי תוך מספר שנים ה-NOI השנתי מנכסים מניבים יוכפל, ואף יותר, לכ-270 מיליון שקל".  

עופר נמרודי מנכ"ל ובעל שליטה בהכשרת היישוב, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי מנכ"ל ובעל שליטה בהכשרת היישוב | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי מנכ"ל ובעל שליטה בהכשרת היישוב, צילום: ורדי כהנא


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות