אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא שלילי נוסף בגל הרביעי: שיעור המאומתים - הגבוה מאז פברואר עמית שאבי

שיא שלילי נוסף בגל הרביעי: שיעור המאומתים - הגבוה מאז פברואר

על רקע ירידה במספר החולים בקורונה במצב קשה, שיעור הבדיקות החיוביות עמד ביממה החולפת על 7.5%. הבשורה המעודדת יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים: מספר התלמידים בבידוד ירד ל-88 אלף

30.08.2021, 10:44 | ירון דרוקמן ואדיר ינקו, ynet

 6,756 ישראלים אובחנו אתמול (ראשון) כחיוביים לקורונה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות. בסך הכול בוצעו כ-90 אלף בדיקות ושיעור החיוביים, ללא בדיקות החלמה, עמד על 7.5% - הנתון הגבוה ביותר בגל הרביעי. מדובר במספר בדיקות נמוך בהרבה מהממוצע בשבוע שעבר. קראו עוד בכלכליסט:


בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,145 חולי קורונה, 731 מהם במצב קשה. מדובר בירידה קלה במספר החולים הקשים לעומת המספר אמש. במספר המונשמים חלה עלייה וכעת מאושפזים 160 חולי קורונה כשהם מחוברים למכונות הנשמה. 

אתמול, כך על פי העדכון של משרד הבריאות, נפטרו שמונה חולי קורונה. אך ככל הנראה המספר גבוה יותר, כיוון שהמשרד מקבל דיווחים מאוחרים מבתי החולים. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 6,990 חולי קורונה. 

משרד הבריאות עדכן כי כ-88 אלף תלמידים נמצאים בבידוד או שהם חולים פעילים, זאת לעומת יותר מ-124 אלף אתמול. במשרד הבריאות טרם הסבירו מה הסיבה לירידה הגדולה במספר התלמידים המבודדים. 

אתמול אובחנו 2,896 תלמידים כחיוביים לקורונה ושיעור החיוביים בקרב התלמידים עמד על 8.7% - גבוה מהממוצע הארצי. בנוסף קיבלו 193 אנשי צוות חינוכי הודעה כי הם חיוביים לנגיף – וכאן 10.4% מהבדיקות היו חיוביות. משרד הבריאות לא מפרסם כמה מהבדיקות נערכו על ידי אנשי צוות חינוכי שלא התחסנו. 

בהמשך היום יערוך ראש הממשלה נפתלי בנט דיון היערכות סופי לקראת פתיחת שנת הלימודים עם שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, שר הבריאות ניצן הורוביץ ובכירים נוספים במערכת הרפואית, פיקוד העורף והשלטון המקומי.  


מחלקת קורונה הדסה ירושלים, עמית שעל מחלקת קורונה הדסה ירושלים | עמית שעל מחלקת קורונה הדסה ירושלים, עמית שעל

בכירי מערכת הבריאות הודיעו אתמול על הרחבת מבצע החיסונים במנה השלישית לכלל האוכלוסייה. כמו כן הם הודיעו כי מ-1 באוקטובר רק מי שיתחסן במנה שלישית יהיה זכאי לתו הירוק, וכי תוקפו של התו יפוג חצי שנה אחרי קבלת הזריקה השנייה.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש אמר במסיבת העיתונאים: "זה כחודש אנחנו נמצאים במבצע חיסוני דחף לאחר שהגענו למסקנה שיעילות החיסונים דועכת לאחר חצי שנה. הירידה בהגנה של החיסונים מסתברת כמשמעותית לאחר תקופה זו. היום אנחנו מרחיבים את האפשרות לקבלת בוסטר לכלל האוכלוסייה, ובתנאי שחלפו חמישה חודשים מאז המנה השנייה. החל מהיום החיסון השלישי פתוח לכולם".

 בעקבות ההחלטה הודיעו קופות החולים על פתיחת האפשרות להזמין תור למנה השלישית לכל הגילאים. קופות החולים הודיעו כי כל הזכאים לחיסון שלישי יכולים להזמין תור כבר היום באמצעות אתר האינטרנט, האפליקציה או המוקד הטלפוני. לאחר מכן הודיע פרויקטור הקורונה פרופ' סלמן זרקא על שינוי בקריטריונים לקבלת התו הירוק. 

לפי ההנחיות החדשות, מי שייחשב מחוסן ויהיה זכאי לתו ירוק הוא אחד מאלה:

  • אדם שהתחסן בשתי מנות חיסון וטרם חלפו שישה חודשים ממועד קבלת מנת החיסון השנייה.
  • אדם שהתחסן בשלוש מנות חיסון, שבוע לאחר קבלת מנת החיסון השלישית.
  • אדם שהחלים מהמחלה, במשך 6 חודשים ממועד קבלת אישור החלמה (החלטה לגבי מחלימים שחלפו יותר משישה חודשים מאז החלמתם תתקבל בהמשך).
  • כל אדם שהחלים מהמחלה וקיבל לפחות מנת חיסון אחת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות