אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזה אחוז מהתיק שלכם תשקיעו במניות? צילום: יח"צ

איזה אחוז מהתיק שלכם תשקיעו במניות?

כדי למקסם את החיסכון שלנו חשוב להסתכל על מכלול הנכסים שברשותכן, ולבחור בחשיפה המנייתית בהתאם. הדר רז סמנכ"לית שיווק ודוברת בית ההשקעות מור, מסבירה

30.08.2021, 15:59 | שירות כלכליסט

איזה אחוז מתיק ההשקעות או מהחיסכון הפנסיוני שלנו נרצה להשקיע במניות? ברוב המקרים הראייה תהיה צרה, ותבחן את המוצרים השונים בנפרד, בין אם מדובר בתיק השקעות מנוהל, או בקרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שלנו.

אלא שאם אנחנו רוצות לעשות את זה נכון, ולמקסם את החיסכון שלנו, חשוב שנסתכל על סך הכספים שברשותנו כמכלול.

למה זה חשוב?

קודם כל – כדי לשמור על חשיפה מנייתית המתאימה לנו, וכדי שלא נגלה יום אחד שהחשיפה למניות גבוהה או נמוכה מזו שרצינו.

אבל סיבה נוספת, וחשובה לא פחות, היא היבטי המס. בקרנות השתלמות, למשל, קיים פטור ממס רווחי הון עד סכום התקרה הקבועה בהוראות הדין, בעוד שבמוצרי השקעה אחרים תשלמו מס רווחי הון בשיעור של 25%.

ואם זה לא מספיק, הנה סיבה נוספת. מחקרים מראים שלאורך זמן, השקעה במניות מניבה תשואה גבוהה יותר. אלא שלצד הסיכוי, ישנם כמובן גם סיכונים. 

אם כספי החיסכון המיועדים לטווח הארוך יהיו חשופים יותר למניות, ניתן יהיה להפנות את הכספים הנזילים שלכן – אלו שייתכן שתצטרכו בטווח הקצר יותר - להשקעות פחות תנודתיות.  

לסיכום, אין ספק שחשוב לבצע איפיון צרכים מקיף ולוודא שהרכב התיק שלכן מתאים לאופי ולצרכים שלכן, אבל חשוב מאוד להסתכל על מכלול הנכסים שברשותכן, ולבחור בחשיפה המנייתית בהתאם. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות