אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובד בחברת ייעוץ פיננסי מואשם בגניבת מענקי קורונה ב-590 אלף שקל צילום: יובל חן

עובד בחברת ייעוץ פיננסי מואשם בגניבת מענקי קורונה ב-590 אלף שקל

עפ"י כתב האישום, האיש התחבר לאזור האישי של 16 בעלי עסקים באתר האינטרנט של רשות המסים, והגיש בשמם בקשות למענקי סיוע עקב הקורונה והיפנה את הכסף לחשבונו האישי

30.08.2021, 16:16 | ליטל דוברוביצקי

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה השבוע לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד תושב תל אביב על עבירות של גניבה בנסיבות מחמירות, ניסיון גניבה, העברת מידע כוזב, עשיית פעולה ברכוש אסור ושימוש בערמה, מרמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס. 

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד ענבל קליין, בין החודשים אוקטובר 2020 לפברואר 2021, התחבר הנאשם, העובד כפרילנסר בחברת ייעוץ פיננסי, לאזור האישי של 16 בעלי עסקים באתר האינטרנט של רשות המסים, כאשר 11 מתוך ה- 16 היו בעבר לקוחותיו של הנאשם.  

לטענת הפרקליטות הנאשם הגיש בשם המתלוננים, וללא ידיעתם, בקשות למענקי סיוע לעצמאים שפעילותם העסקית נפגעה כתוצאה מנגיף הקורונה, ושינה באופן ידני ומכוון את פרטי חשבון הבנק אליו המענקים היו אמורים לעבור לפרטי חשבון הבנק הפרטי שלו, במטרה לגנוב מהמתלוננים את כספי המענקים שלהם. כתוצאה ממעשיו, גנב הנאשם לטענת הפרקליטות, בנסיבות מחמירות, סך כולל של כ- 590 אלף שקל  וניסה לגנוב כ-12,000 שקל נוספים. 

רשות המסים, צילום: יובל חן רשות המסים | צילום: יובל חן רשות המסים, צילום: יובל חן

על פי הפרקליטות  הנאשם  טען "שחלק מלקוחותיו ביקשו ממנו שיבדוק עבורם זכאות למענקי סיוע. עם זאת, מסר כי אינו יודע כיצד כספי המענקים שלהם הופקדו לחשבונו, ולהערכתו מדובר בתקלה במערכת הממוחשבת של רשות המסים. לגרסתו, הוא לא הזין את חשבון הבנק שלו בעת הגשת הבקשה, ובכל מקרה הכסף יכול לעבור רק לחשבון המבקש המוגדר במערכת רשות המסים". 

כמו כן, נטען בכתב האישום כי בהזדמנויות רבות ביצע הנאשם פעולות שונות בכספי מענקי הסיוע שגנב כביכול , ביודעו כי מדובר ב"רכוש אסור" כהגדרתו בחוק איסור הלבנת הון. בין היתר, נטען, הנאשם ביצע חיובים בכרטיס האשראי המקושר לחשבון הבנק שלו, וביצע משיכות מזומן מחשבון הבנק שלו. בכך עבר גם עבירה של הלבנת הון, בשווי של למעלה מחצי מיליון שקל, נטען עוד מיוחסות לנאשם עבירות מס, בכך שלא ניהל פנקסי חשבונות ורשומות כדין על הכנסותיו הנובעות מגניבת מענקי הסיוע, ולא הגיש דו"חות לפקיד השומה על הכנסותיו הנ"ל.

לכתב האישום צורפה בקשה למתן צו זמני ברכוש, זאת לטובת חילוט כספים שנתפסו ברשות הנאשם במזומן בסך כ-66 אלף שקל . 

בא כוח הנאשם עו"ד דותן דניאלי, מסר בתגובה: "לא ייתכן שאדם שממתין להליכי שימוע יגלה מאמצעי התקשורת שהוגש נגדו כתב אישום תוך הפרת זכותו החוקתית לשימוע. המדובר בזכות יסוד חשובה ביותר, השמורה לכל אדם באשר הוא בנסיבות הקבועות בחוק. הדברים יתבררו בבית המשפט במקום הראוי להם". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות