אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צ'ק פוינט ברכישה הגדולה בעשור האחרון: קונה את AVANAN בכ-300 מיליון דולר צילום: ענר גרין

צ'ק פוינט ברכישה הגדולה בעשור האחרון: קונה את AVANAN בכ-300 מיליון דולר

הסטארט-אפ AVANAN פועל בתחום הגנת הדואר האלקטרוני שמבוסס ענן ואפליקציות השיתוף הארגוניות. בשנים האחרונות מנסה צ'ק פוינט לעבות את פתרונות הענן שלה באמצעות סדרת רכישות קטנות שרובן לא עברו את ה-100 מיליון דולר

30.08.2021, 16:56 | סופי שולמן

צ'ק פוינט יוצאת לרכישה גדולה ומארגנת אקזיט מוצלח לחברת הסטארט-אפ AVANAN שהוקמה לפני 6 שנים בלבד על ידי קבוצת יזמים ישראליים. 


קראו עוד בכלכליסט:


החברה של גיל שויד לא פרסמה את סכום העסקה, אך על פי הערכות של גורמים בסביבתה היא תשלם סכום המוערך ב-300 מיליון דולר עבור הסטארט-אפ שפועל בתחום הגנת הדואר האלקטרוני שמבוסס ענן ואפליקציות השיתוף הארגוניות. 

מדובר בתחום חם במיוחד על רקע ריבוי התקפות הסייבר שרובן בסופו של דבר מצליחות לחדור באמצעות תיבות דואר אלקטרוני והתגברות השימוש באפליקציות ארגוניות כגון זום וטימס. 

הסטארט-אפ AVANAN ,   הסטארט-אפ AVANAN הסטארט-אפ AVANAN ,

עבור צ'ק פוינט, שלא נחשבת לחובבת רכישות גדולות, מדובר במהלך חשוב והרכישה הגדולה ביותר מאז רכישת פוינטסק ב-2007 תמורת יותר מחצי מיליארד דולר. בשנים האחרונות מנסה צ'ק פוינט לעבות את פתרונות הענן שלה באמצעות סדרת רכישות קטנות שרובן לא עברו את ה-100 מיליון דולר. 

גיל פרידריך, מנכ"ל AVANAN גיל פרידריך, מנכ"ל AVANAN גיל פרידריך, מנכ"ל AVANAN

AVANAN  נחשבת לחברה הצומחת ביותר בתחום הזה ויש לה כבר היום יותר מ-5,000 לקוחות עבורם היא מגינה על 2.5 מיליון תיבות דואר. החברה הוקמה ב-2015 ע"י גיל פרידריך שמשמש כמנכ"ל, רועי רותם, אבי זלוביץ' ומיכאל לנדאו והושקעו בה עד היום כ-40 מיליון דולר בלבד, כך שמדובר בתשואה מרשימה עבור הקרנות המושקעות בה ובהן קרן מאגמה וקרן STAGE ONE הישראליות. 

גיל שויד, מנכ"ל צ גיל שויד, מנכ"ל צ'ק פוינט | צילום: ענר גרין גיל שויד, מנכ"ל צ

הגיוס האחרון של AVANAN נערך ב-2018 בו גייסה 25 מיליון דולר. החברה מעסיקה 100 עובדים, מתוכם 30 בלבד בישראל והיתר בארה"ב.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות