אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השאטל האוטונומי הוחזר לכפר האולימפי: המפקחים לא חשבו שהספורטאי שנפצע עיוור צילום: טויוטה

השאטל האוטונומי הוחזר לכפר האולימפי: המפקחים לא חשבו שהספורטאי שנפצע עיוור

התברר שטעות אנוש היא שגרמה לתאונה שבה נפצע ג'ודוקא יפני. זאת לאחר שהמפקחים של השאטל של טויוטה לא עצרו אותו כי חשבו שהספורטאי יבחין בו, הם לא לקחו בחשבון שמדובר בספורטאי עיוור. מעתה ישונו הנהלים

31.08.2021, 10:54 | תומר הדר

טויוטה הודיעה כי תחזיר את רכב השאטל האוטונומי שלה לשירות בכפר האולימפי בטוקיו, לאחר חקירה של התאונה בשבוע שעבר שבמהלכה נדרס ספורטאי עיוור בעת חצה כביש בכפר האולימפי. 


קראו עוד בכלכליסט:הג'ודוקא היפני אראמיצו קיצזונו (30) נפצע ולא יכול היה להשתתף במקצה הג'ודו. קיצזונו ייצג את יפן לראשונה במשחקים הפראלימפיים בשנת 2012 ואף זכה במדליית ארד במשחקים הפראלימפיים האסיאתיים בשנת 2018.

רכב השאטל האוטונומי של טויוטה , צילום: טויוטה רכב השאטל האוטונומי של טויוטה | צילום: טויוטה רכב השאטל האוטונומי של טויוטה , צילום: טויוטה

לאחר חקירת התאונה התברר כי השאטל האוטונומי מפוקח בדרך כלל על ידי צמד מפעילים אנושיים שאחראים בין היתר לוודא כי הוא אכן מסוגל לעצור כאשר הוא מתקרב להולכי רגל. לאחר שהמפעילים האנושיים מוודאים שהולך הרגל סיים את תהליך חציית הכביש, הם  מחדשים את פעולתו של השאטל. 

במקרה שהתרחש בשבוע שעבר, הרכב אכן דרש את התערבותם של המפעילים האנושיים משום שהתעכב לבלום כאשר קיצזונו התקרב לכביש, אבל כאן נכנס הגורם האנושי: המפעילים בחרו שלא לעצור אותו כי חשבו שהספורטאי יספיק לראות את השאטל האוטונומי המתקרב.

טויוטה הודיעה בתגובה כי תשדרג מיידית את מערך השאטלים האוטונומיים בכפר האולימפי כך שישמיעו צלילי אזהרה חזקים. במקביל תציג טויוטה מפקחי תנועה בצמתים מרכזיים בכפר האולימפי.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות