אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפסגות לבוטיק: גת מגידו מקימה בית השקעות חדש עם רן אטיאס צילום: רמי זרנגר

בלעדי

מפסגות לבוטיק: גת מגידו מקימה בית השקעות חדש עם רן אטיאס

סמנכ"ל ומנהלת ההשקעות היוצאת של פסגות גמל ופנסיה וסמנכ"ל ההשקעות היוצא של פורטה מקימים בית השקעות בוטיק, שיציע בתחילה רק ניהול תיקים וקרנות נאמנות. בין המשקיעים שמאחורי השניים — מייסדי ION יונתן הלף וסטיבן לוי

01.09.2021, 06:59 | גולן חזני

פרשה במעבר לידי אלטשולר שחם: גת מגידו, סמנכ"ל ומנהלת ההשקעות הראשית היוצאת של פסגות גמל ופנסיה מקימה בית השקעות בוטיק חדש,FInaessa Capital, בשותפות עם רן אטיאס, סמנכ"ל ההשקעות היוצא של בית ההשקעות פורטה.   


קראו עוד בכלכליסט:


מגידו תכהן כמנכ"לית בית ההשקעות פינסה קפיטל ואטיאס יהיה סמנכ"ל ההשקעות שלו. ל"כלכליסט" נודע כי מאחורי מגידו ואטיאס עומדים כמה משקיעים פיננסיים פרטיים, ובהם יונתן הלף וסטיבן לוי, מייסדי חברת ההשקעות ION, שמנהלת נכסים בהיקף של 2 מיליארד דולר.


רן אטיאס גת מגידו, עמית שעל טל אזולאי רן אטיאס גת מגידו | עמית שעל טל אזולאי רן אטיאס גת מגידו, עמית שעל טל אזולאי


ION עלתה בחודשים האחרונים לכותרות, בעקבות מיזוג אחת מחברות הספאק שלה עם חברת המלצות התוכן טאבולה. ION הובילה עסקת מיזוג נוספת, כשחברת הספאק השנייה שלה התמזגה עם חברת אינוביד, ובימים אלה היא מנהלת מגעים למיזוג חברת הספאק השלישית שהקימה.

בית ההשקעות החדש מניח בימים אלה את התשתית לפעילותו, וצפוי לצאת לדרך במהלך הרבעון הרביעי של השנה. בשלב ראשון יוצעו שירותים של ניהול תיקים וקרנות נאמנות, ובהמשך הכוונה היא להתרחב למוצרים פיננסיים נוספים.

למגידו יש ניסיון של 16 שנים בשוק ההון, ובתפקידה האחרון עמדה בראש מערך ההשקעות של פסגות גמל ופנסיה, וניהלה נכסים בהיקף של כ־75 מיליארד שקל. מגידו הניעה בחברה שינוי תפיסה בניהול ההשקעות, שהביא לשיפור משמעותי בתוצאות מוצרי הגמל וההשתלמות של בית ההשקעות.    

מגידו צמחה בתחום ניהול התיקים וניהול קופות הגמל וקרנות ההשתלמות. בתפקיד קודם שימשה כסמנכ"ל השקעות בחברת ניהול התיקים פסגות ניירות ערך, שבה הובילה את פעילות ניהול התיקים הפרטיים, תאגידים, קופות גמל ענפיות ואת פעילות קרנות הגידור של הבית בהיקף נכסים כולל של כ־65 מיליארד שקל. 

השנה הובילה מגידו בפסגות שינוי במדיניות האספות הכלליות, במטרה להגדיל את הייצוג הנשי בדירקטוריונים של החברות הציבוריות. לאחר השלמת העסקה שבמסגרתה רכשה אלטשולר שחם גמל ופנסיה את פסגות בית ההשקעות, ביקשה מגידו לפרוש, מתוך רצון לצאת לדרך עצמאית חדשה. 

בית ההשקעות החדש מניח בימים אלה את התשתית לפעילותו, וצפוי לצאת לדרך במהלך הרבעון הרביעי של השנה

מגידו אמרה כי "השינויים הארגוניים שחלו בפסגות הגיעו בתקופה מצוינת עבורי. הרגשתי שהשגתי הישגים גדולים ומשמעותיים עבור פסגות, והגיעה שעתי להביא את הניסיון והידע שלי בעולם ההשקעות לטובת הקמת בית השקעות בוטיק, שערכי המקצוענות והמצוינות — שהם נר לרגליי — יהיו חרוטים על דגלו".  

מגידו אינה יוצאת פסגות הראשונה שמקימה בית השקעות. קדמו לה רועי ורמוס, שהקים את נוקד אחרי שנלץ לפרוש בעקבות חקירה של רשות ניירות ערך. מחליפו חגי בדש הקים את בית ההשקעות פורטה, וב־2018 רכשה נוקד של ורמוס 49% ממניות פורטה.

אטיאס ניהל בפורטה נכסים בהיקף של כ־3.5 מיליארד שקל. הוא פועל בניהול השקעות עם התמחות בניהול קרנות נאמנות במשך 15 שנה. לפני כמה שבועות הודיע על פרישה מפורטה, וזו תיכנס לתוקף באוקטובר הקרוב. בתפקידיו הקודמים היה אטיאס מנהל השקעות של תחום האג"ח בזרוע ההשקעות של כלל ביטוח, ומנהל קרנות נאמנות בהראל פיננסים.

בפברואר האחרון חתמה אלטשולר שחם על רכישת בית ההשקעות פסגות מקרן אייפקס ישראל בניהולה של זהבית כהן תמורת 910 מיליון שקל. בימים אלה, ואחרי שהעסקה הושלמה וחלק מהנכסים שנרכשו נמכרו לרני צים, מבצע אלטשולר שחם תהליכים להטמעת פסגות בפעילות של בית ההשקעות, שבמסגרתם החליט חלק משמעותי מעובדי פסגות לפרוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות