אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סולגרין תשקיע עד 140 מיליון יורו בפרויקט אנרגיה סולארית ביוון אייל טואג

סולגרין תשקיע עד 140 מיליון יורו בפרויקט אנרגיה סולארית ביוון

החברה נכנסת לראשונה ליוון ורוכשת 50% מהון המניות של חברה יוונית בתחום האנרגיה הסולארית. מדובר בעסקה משותפת של סולגרין שחלקה - 85%, יחד עם חברת Eranovum Energy 1 S.L הספרדית, שחלקה - 15%; תחום האנרגיה המתחדשת ביוון צפוי לגדול ב-175% עד 2030

01.09.2021, 09:38 | יובל שדה

חברת סולגרין, שפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות, רוכשת 50% מהון המניות של חברה יזמית בתחום האנרגיה הסולארית ביוון ותשקיע כ-110-140 מיליון אירו בקידום הפרויקטים והקמתם. 

זו הפעילות הראשונה של החברה ביוון, ונכון לעכשיו לחברה יש פעילות גם בישראל, בארה"ב ובאיטליה. חברת סולגרין מוחזקת בכ-50.19% ע"י ג'נריישן קפיטל.


קראו עוד בכלכליסט:


מדובר בעסקה משותפת של סולגרין (85%) יחד עם חברת Eranovum Energy 1 S.L. (15%) הספרדית. במסגרת העסקה, שתי החברות חתמו על הסכם מחייב לרכישת 50% מהון המניות של חברה יזמית בתחום האנרגיה הסולארית ביוון, חברה המפעילה צבר של 8 פרויקטים קרקעיים בייזום ביוון, בהספק כולל של כ-200 מגה-וואט מותקן. 


פרויקט זרחיה בילטקריק סולגרין יוון, אייל טואג פרויקט זרחיה בילטקריק סולגרין יוון | אייל טואג פרויקט זרחיה בילטקריק סולגרין יוון, אייל טואג


רכישת המניות בוצעה תמורת כ-350 אלף יורו, סכום המהווה החזר הוצאות הפיתוח שהוצאו על ידי המוכרים עד היום בגין פיתוח הפרויקטים. הפרויקטים צפויים להגיע לשלב ההקמה במהלך השנים 2022-2023, כאשר היקף ההשקעות בפיתוח הצבר הכולל של כ-200 מגה-וואט מותקן צפוי להסתכם בסכום של כ-110-140 מיליון יורו.

הסכם הרכישה כולל אופציה של סולגרין ו-Eranovum לרכוש ואופציה של החברה היזמית למכור לסולגרין 35% נוספים מהון המניות של החברה היזמית, וזאת לאחר הגעת הפרויקט הראשון מתוך צבר הפרויקטים לשלב של מוכנות להקמה. במידה והאופציה אכן תמומש, התשלום עבור מניות האופציה יהיה 27.6 אלף יורו לכל מגה-וואט מותקן אשר פותח עד לשלב של מוכנות להקמה.

נכון לשנת 2019, ההספק המצרפי של שוק האנרגיה המתחדשת ביוון הינו למעלה מ-6.7 ג'יגה,  מתוכם כ-2.8 ג'יגה סולארי. בהתאם לתוכניות הממשלה, הצפי הוא להגיע להספק סולארי של 7.7 גיגה בשנת 2030, דהיינו גידול צפוי של כ-175% עד 2030. 

סולגרין הינה חברת אנרגיה מתחדשת המתמחה בייזום, פיתוח, מימון, הקמה, תפעול ותחזוקה של מתקנים לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות באמצעות טכנולוגיית PV לטווח ארוך. החברה נמצאת בשליטת קרן האנרגיה והתשתיות ג'נריישן קפיטל. סולגרין מקדמת פרויקטים בישראל, באיטליה ובארה"ב. יו"ר החברה הינו גל בוגין, ומנכ"ל החברה הינו תום שפרן. 


תום שפרן מנכ"ל סולגרין וגל בוגין יו"ר סולגרין, אייל טואג תום שפרן מנכ"ל סולגרין וגל בוגין יו"ר סולגרין | אייל טואג תום שפרן מנכ"ל סולגרין וגל בוגין יו"ר סולגרין, אייל טואג


גל בוגין, יו"ר סולגרין: "כניסתנו לשוק הסולארי ביוון מציינת חדירה לפעילות עסקית במדינה רביעית, וזאת בהתאם לאסטרטגיית החברה להרחבת פעילותה תוך מיקוד בשווקים גיאוגרפים צומחים. סולגרין נמצאת כעת בתנופת פעילות משמעותית בכל אזורי פעילותה".

תום שפרן, מנכ"ל סולגרין: "אנו מייצרים קפיצת מדרגה משמעותית נוספת בהיקפי הפעילות של החברה. המהלך של רכישה וקידום צבר מהותי בהיקף של כ-200 מגה וואט מותקן ביוון משקף כניסה לפעילות בשוק זה במחיר אטרקטיבי ביותר. שוק האנרגיה המתחדשת ביוון הינו שוק בצמיחה אשר כבר כיום יכולת הייצור המותקנת מאנרגיה מתחדשת מהווה כ-36%.

הממשלה היוונית מקדמת כעת תוכניות משמעותיות להרחבת הפעילות הסולארית במדינה כאשר היעד הוא להגדיל עד 2030 את ההספק מאנרגיה סולארית לכ-7.7 ג'יגה. בהתאם לכך, אנו רואים פוטנציאל עסקי גדול בשוק יעד זה, ובהמשך גם התרחבות לפעילות נוספת במרחב המדינות הסמוכות".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות