אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוצרי התוכן בטוויץ' שובתים במחאה על מבול הנאצות ששוטף את האתר צילום: שאטרסטוק

גיימריסט

יוצרי התוכן בטוויץ' שובתים במחאה על מבול הנאצות ששוטף את האתר

בשבועות האחרונים, הסתערו גדודי בוטים על הצ'אטים בטוויץ׳ ותקפו סטרימרים בקללות גזעניות וסקסיסטיות. יוצרי התוכן הודיעו כי לא ישדרו משך יום אחד, במטרה לדרבן את החברה למגר את התופעה בהקדם. הסטרימרים מוחים גם על העמלה הבלתי-שוויונית שהפלטפורמה גובה מהכנסותיהם

01.09.2021, 17:32 | עירד עצמון שמאייר

מספר ערוצים בפלטפורמת הסטרימינג טוויץ' (Twitch) ישביתו היום (ד') את השידור החי שלהם, במחאה על הנאצות וההטרדות שנפוצו בשבועות האחרונים באתר, שהפך פופולרי ביותר בעיקר כפלטפורמה לשידור חי עבור גיימרים. תנועת המחאה נסובה סביב ההשטאג #ADayOffTwitch (יום ללא טוויץ'), ונועדה לדרבן את צוות האתר למגר את תופעת ה-Hate Raid (בתרגום חופשי, "פשיטת שנאה").

יוזמות המחאה הן הסטרימריות ShineyPen, Lucia Everblack ו-RekitRaven. הן גם יצרו את ההשטאג #TwitchDoBetter ("טוויץ', השתפרו"), במטרה להפציר בצוות הפלטפורמה למגר את ה-Hate Raids - אלה מתקפות של בוטים, המסתערים על תיבות הצ'אט של יוצרי תוכן ומפציצים אותן במבול של קללות ונאצות, לרוב בסגנון סקסיסטי, גזעני, הומופובי ואנטישמי. נאצות בצ'אט אינן תופעה חדשה (תשאלו כל מי שנכנס לאינטרנט), אבל השימוש בבוטים הפך בשבועות האחרונות את הבעיה לתכופה וממושכת יותר.

"פשוט נמאס לי מזה", אמרה RekItRaven בראיון ל"וושינגטון פוסט". "נמאס לי להרגיש כאילו אסור לי להתקיים על בסיס נסיבות שמחוץ לשליטתי, ואני יודעת שגם לאחרים נמאס מזה". לפני יותר משבוע, ונסה, סטרימרית שחורה בעלת שם הבמה "Pleasantlytwsted", ספגה נאצות גזעניות בצ'אט במשך למעלה משעה. הבוטים אף חשפו חלק מפרטיה האישיים. "לכל יוצר בן קבוצת מיעוט שאני מכירה יש לפחות סיפור אחד דומה, גם אם הם לא משדרים באופן קבוע", היא אמרה ל"פוסט". "מה שהכי מפחיד הוא שהשנאה מופנית לכולנו בצורה שווה. מספר צופים, תדירות שידורים, מעמד חברתי - זה לא משנה. הם מסתכלים על הזהות שלנו ו'יוצאים לעבודה'".

טוויץ' הבטיחה לפתור את הסוגיה, אבל בשל התגובה האיטית, יוצרי התוכן נאלצים להמשיך לספוג את הנאצות הללו, לעתים על בסיס יומי ואף שעתי. "אנחנו תומכים בזכותם של הסטרימרים להביע את עצמם ולהעלות מודעות לסוגיות חשובות בעזרת השירות שלנו. לאורך חודשים, בנינו מנגנון שנועד להילחם בהתנהגות הזדונית הזו", נמסר מטעם האתר. "עם זאת, בעוד אנחנו עובדים על פתרונות, שחקנים רעים עובדים כדי למצוא דרכים לעקוף אותם - על כן, אנחנו לא תמיד יכולים לחלוק פרטים על מה שאנו עושים".

יוצרי התוכן גם מוחים על חלוקת ההכנסות הבלתי-שוויונית של האתר, שרשאי לגבות כמחצית מהכנסותיהם - אך חלק מהיוצרים זוכים להעדפה. "אנחנו מודעים לכך שישנם רבים שמקבלים 70% מההכנסות, אך אין לכך שום קריטריונים, אין שיח או רף כלשהו - כלום", אמרה ונסה (PleasantlyTwsted). מסיבה זו, הודיע אתמול הסטרימר DrLupo - בעל יותר מ-4.5 מיליון עוקבים - כי הוא נוטש את טוויץ' לטובת שירות הסטרימינג של יוטיוב. "הסיטואציה הכספית שיוטיוב הציעה לי היא ללא ספק… אני מסודר לכל החיים". הוא אינו הראשון שחתם על הסכם בלעדיות עם המתחרה - הסטרימרית Valkyrae, עם יותר מ-3.5 מיליון עוקבים, חתמה בשנה שעברה על הסכם דומה עם יוטיוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות