אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס: עובד עירייה בארה"ב מחק בטעות מידע בהיקף של 22.5 טרה-בייט צילום: שאטרסטוק

אופס: עובד עירייה בארה"ב מחק בטעות מידע בהיקף של 22.5 טרה-בייט

העובד, בעיריית דאלאס, התבקש לבצע העברה של חומרי ארכיון ממוחשבים - אך המבצע הסתבך; מה עלה בגורלו?

01.09.2021, 18:36 | חדשות חוץהמחיר הכבד של השלומיאליות: עובד IT של עיריית דאלאס מחק כמות עצומה של תיקים ממחושבים, בהיקף  כולל של 22.5 טרה-בייט. העובד פוטר ביום שישי האחרון. 

המחיקה נחשפה בתום בדיקה פנימית מקיפה של כל הארכיונים הממוחשבים בדאלאס מ-2018. העובד מחק תיקי משטרה בגודל של 13 טרה-בייט, תיקי תמונות וסרטונים של המשטרה בגודל 7.5 טרה-בייט ותיקי מזכירות של העירייה בגודל 2 טרה-בייט. 

מפקח הטכנולוגיה והמידע בדלאס ביל זיילינסקי (Bill Zielinski) דיווח על הפרשה, וציין כי הבדיקה החלה לאחר שבחודשים האחרונים בשורה של מקרים לא אותרו מסמכים שאמורים היו להיות זמינים לגורמים הרלבנטיים במחשבי המשטרה והעירייה. 

זיילינסקי נמנע מלפרט ולתת דוגמאות על סוג המסמכים שנעלם, והוא הדגיש כי במערכת הממשל המקומי של דאלאס מקווים שחלק מהחומר עדיין קיים במקום כלשהו ושניתן יהיה לשחזרו. לדבריו, ככל הידוע כרגע, החומר שנמחק (ושלא שוחזר) כולל גם את המקור וגם את הגיבויים שלו. עיריית דאלאס, גטי עיריית דאלאס | גטי עיריית דאלאס, גטי

שמו של העובד לא פורסם – הוא נחקר במשטרה בחשד לחבלה מכוונת בחומרים של הממשל אך בסופו של דבר המסקנה היתה כי הדברים נעשו בשוגג ולא בכוונת זדון. בהתאם הוחלט כי אין עילה להגיש נגדו כתב אישום. 

רק לשם המחשה, החומרים שנמחקו, בהיקף 22.5 טרה-בייט כאמור, יכולים לכלול 7,500 שעות של סרטי וידאו באיכות HD, או 6 מיליון תמונות, או 150 מיליון עמודי מסמכים של וורד. 

מנהלת הכספים הראשית של העיר דאלאס, אליזבת' רייך (Elizabeth Reich) התייחסה במייל ששלחה לגורמים בכירים לממצאי הבדיקה. בין היתר כתבה שכל התנהלותו של העובד המדובר היתה רצופה שגיאות חוזרות, ואלה גרמו בסופו של דבר למחיקות הענק – לדבריה, האירוע חייב את פיטוריו. 

השתלשלות האירועים החלה כאשר העובד התבקש לבצע העברה של חומרי ארכיון ממוחשבים בגודל של 35 טרה-בייט מאזורי האחסון באונליין שלהם לשרתים פיזיים – ביצוע הבקשה אמור היה להימשך 5 ימים והתחלת העבודה נקבעה ל-31 במרץ השנה. 

ואולם, לפי ממצאי הבדיקה, עובד ה-IT ביצע שורה של טעויות במהלך הפרוצדורה, שהובילו למחיקה העצומה. העירייה הצליחה לשחזר 14 טרה-בייט של חומרים אך כל היתר, כאמור 22.5 טרה-בייט של מסמכים, תמונות וסרטונים, נמחקו ללא יכולת שחזור. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות