אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייסי סאות'ווסט תובעים על פגיעה בשכר ובתנאים צילום: איי פי

טייסי סאות'ווסט תובעים על פגיעה בשכר ובתנאים

לפי התביעה, שהוגשה בבית משפט פדרלי בדאלאס, חברת הלואו קוסט הגדולה בעולם הפעילה תוכנית חירום, שינתה לוחות טיסה וצמצמה את היקף תרופות המרשם והטבות הפנסיה של הטייסים, מבלי שניהלה על כך משא ומתן - מה שמהווה הפרה של חוקי התעסוקה הפדרליים

01.09.2021, 22:34 | חדשות חוץ

איגוד טייסי סאות'ווסט איירליינס, חברת הלואו־קוסט הגדולה בעולם, הגיש תביעה השבוע נגד החברה בטענה להשבתה כפויה ופגיעות נוספות בתנאי ההעסקה במהלך מגפת הקורונה. 

לפי התביעה, שהוגשה בבית משפט פדרלי בדאלאס, חברת התעופה הפעילה תוכנית חירום, שינתה לוחות טיסה וצמצמה את היקף תרופות המרשם והטבות הפנסיה של הטייסים, מבלי שניהלה על כך משא ומתן — מה שמהווה הפרה של חוקי התעסוקה הפדרליים. עוד נטען, כי סאות'ווסט אמורה היתה לקיים דיון עם איגוד העובדים במקום להעניק לעצמה זכויות "כוח עליון" כשהתעבורה האווירית צנחה במהלך המגפה.

פגיעה נוספת של זכויות העובדים היתה, לפי התביעה, "שינויים אקראיים וחד־צדדיים" במדיניות המחייבת עובדים להיכנס לבידוד אם הם נחשפים לנגיף. בשלב הראשון, טייסים שנאלצו להיכנס לבידוד קיבלו תשלום עבור שעות העבודה שהחמיצו, אך לפי האיגוד, סאות'ווסט שינתה את המדיניות הזו בחודש יוני. 

התביעה מהווה הסלמה במתיחות הגוברת בין חברת התעופה לאנשי הצוות בחודשים האחרונים. איגוד הטייסים איים לקיים עצרת מחאה בעונת החורף הבוערת כדי למחות נגד שלל סוגיות בעייתיות, כולל שעות העבודה המתישות, מחסור במזון ובהסדרי לינה ופרוטוקולים בעייתיים הקשורים בהתנהלות במגפה. לטענת צוותי האוויר, במקביל להתאוששות הביקושים בקיץ האחרון, לא נעשו התאמות שיאפשרו שעות עבודה סבירות. 

מטוס סאות מטוס סאות'ווסט איירליינס | צילום: איי פי מטוס סאות

בעקבות האיומים הללו ביצעה החברה שינויים בלוחות הזמנים לסתיו, בניסיון ליישר קו עם דרישות הצוות. בנוסף, מנכ"ל סאות'ווסט, גארי קלי הודיע השבוע, כי חברת התעופה שכרה 1,500 אנשי צוות ומתכננת להוסיף 5,200 עובדים עד סוף נובמבר. 

באי־מייל לעובדים שלשום מסר האיגוד כי התביעה היא "הדרך היחידה" לחייב את החברה לעמוד בהתחייבויותיה להסכם העבודה המקורי, שפג באוגוסט שעבר אך אמור היה להישאר בתוקף עד לכינון הסכם חדש. סגן נשיא יחסי העבודה בחברה, ראסל מק'קריידי, אמר בהודעה רשמית כי חברת התעופה אינה סבורה שהשינויים שהתבצעו בחודשים האחרונים בעקבות הקורונה, חייבו משא ומתן. 

בתוך כך דיווחה שלשום דלתא איירליינס על כוונתה לשכור 1,500 דיילים לקראת קיץ 2022, זאת בעקבות התאוששות הביקושים לטיסות. החברה שבסיסה באטלנטה נמצאת כבר עתה בתהליך של איוש 1,500 משרות דיילים עם מועמדים שגיוסם הוקפא בתחילת המגפה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות