אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טרהסייף – מגבים אתכם בכל צעד יח"צ

טרהסייף – מגבים אתכם בכל צעד

לא משנה בכמה אמצעי הגנה תשתמשו כדי להגן על המידע של העסק שלכם, בסופו של דבר, עוד לא נוצרה חומת ההגנה שלא ניתן לפרוץ דרכה. כדי לשמור באמת על המידע החשוב של העסק שלכם, שירות גיבוי מנוהל מקצועי הוא הדבר היחיד שבאמת שומר עליכם בכל תרחיש

02.09.2021, 11:40 | בשיתוף Visionet


ניהול עסק כרוך בהתמודדות יומיומית עם אתגרים: למכור מספיק, להתייעל, הגדלת הכנסות, שיווק, לדאוג שכל הברגים מהודקים כמו שצריך, כדי שהעסק יישאר לעמוד על הרגליים. אולם מספר רב של עסקים קטנים ובינוניים בתקופה האחרונה, נאלץ להתמודד עם איום שעד לפני כמה שנים כמעט ולא היה קיים, או לפחות, היה הרבה פחות רלוונטי לעסקים קטנים: האיום של תוכנות כופר, או "כופרה" (באנגלית: Ransomware). כופרה היא למעשה תוכנה זדונית, המשתמשת בהצפנה מתקדמת כדי למנוע גישה למחשב עליו היא השתלטה, ונועדה לסחוט תשלום כסף ככופר מבעלי המחשב, לצורך שחרור החסימה המוצפנת. הרעיון של כופרה קיים כבר כמה עשורים, אולם מאז פריחתם של המטבעות המבוזרים, בהם ניתן לסחור ולהעביר בין מחזיקים בצורה אנונימית, עלה השימוש בכופרה בצורה ניכרת, היות ולפורצים קל יותר לפעול מבלי להיתפס, כאשר הם מקבלים תשלום במטבע מבוזר. 


בשנתיים האחרונות, אנו עדים לגל חדש של תוכנות כופרה, אכזרי יותר. בשנתיים האחרונות, ההדבקה של מחשבי העסק בכופרה, לא נעשית בצורה אקראית ואגבית על ידי וירוסי תולעת למיניהם, אלא בצורה פרו אקטיבית, כלומר, על ידי האקרים שהתבייתו על הקורבן שלהם, והצליחו בדרך כזאת או אחרת להחדיר את הכופרה למחשב שלו. דרישות התשלום של האקרים גבוהות מאד, ונעות מאלפי דולרים ועד מיליוני דולרים. עם זאת, הדרישות לרוב יישארו בטווח שבו לקורבן הספציפי שניזוק, יהיה משתלם בדרך כלל לפחות לשקול ולשלם את סכום הכופר כדי להציל את המידע "שנחטף" על ידי הכופרה.


המציאות שנוצרה בעקבות תוכנות הכופרה, היא עוד ראיה לכך שבעידן המידע, הדבר החשוב והיקר ביותר, הוא המידע: מאגרי לקוחות, מידע עסקי, מחקרי שוק, כתבי טענות עליהם עובדים עורכי דין לעתים חודשים ארוכים, תמונות חשובות, מסמכים הקיימים רק בצורה דיגיטלית ועוד. בעידן שבו המידע הוא הדבר החשוב ביותר, עלינו להגן על המידע שלנו בהתאם. כדי לדעת מה אתם צריכים לעשות כדי לשמור על המידע האישי והעסקי שלכם, כדאי שתכירו את השירות של חברת טרהסייף. 

טרהסייף בע"מ, יח"צ טרהסייף בע"מ | יח"צ טרהסייף בע"מ, יח"צ

גיבוי לכל צרה

חברת טרהסייף הוקמה ב-2005, ועוסקת בגיבוי מידע ואבטחת מידע לעסקים קטנים ובינוניים. טרהסייף מספקת מספר שירותים בתחום של אבטחת מידע, אולם תחום הפעילות העיקרית של החברה, הינו מה שמכונה "גיבוי מנוהל". בגיבוי מנוהל, החברה לוקחת אחריות על כל הנושא של גיבוי המידע העסקי עבור הלקוח. 


הנושא של גיבוי מנוהל קיים בדרך כלל בצורה אורגנית בחברות גדולות כגון גופים פיננסיים, קרנות פנסיה, חברות הייטק וכדומה. אולם, בעסקים קטנים כגון משרדי רואי חשבון, עורכי דין, חנויות וכדומה, לרוב אין בעל תפקיד שאחראי על נושא המחשוב בעסק, שלא לדבר על הנושא של גיבוי מידע. הייחוד של חברת טרהסייף, הוא בכך שהיא מעניקה שירותי גיבוי מנוהל לעסקים קטנים: בטרהסייף מתקינים את התוכנה, מפעילים ומנטרים את פעולתה השוטפת, ללא התערבות מצד בעל העסק. הגיבוי מנוהל ומנוטר בצורה יומיומית, כך שלא יקרה חלילה מצב שברגע האמת, מסתבר שהגיבוי לא עבד (הגיבוי של טרהסייף הוא אינקרמנטלי, כלומר, מגבים בכל יום רק את השינויים מהיום הקודם, כלומר, מה שגובה, גובה, ולא נשקפת לו סכנה). החברה מספקת שירותי גיבוי לאלפי עסקים בישראל כיום, עובדת בשיתוף פעולה עם חברת סלקום-נטוויז'ן, וכן ספר מאושר של משרד הביטחון. תקני הבטיחות לפיהם עובדים בטרהסייף הם המחמירים ביותר בענף.

אבטחת מידע, מתחילה בגיבוי

היתרון של שימוש בגיבוי מן הסוג טרהסייף אל מול פתרונות אבטחה אחרים, הוא בכך שגיבוי הוא הדבר היחיד שבאמת מבטיח שמירה על המידע שלכם: לא משנה אם המחשב ייגנב, יירטב, יעלה באש או יהיה נתון למתקפת כופרה, המידע שלכם נשמר ומאוחסן בשרת חיצוני מאובטח, כך שהוא תמיד יהיה מוגן. הדבר הכי גרוע שיכול לקרות למידע שלכם, הוא אובדן מידע של יום עבודה בודד (בהנחה שקרה משהו למידע בין הגיבוי של הלילה הקודם, לבין הגיבוי המתוכנן לאותו הלילה).


חלקכם עשויים לטעות ולחשוב שאמנם גיבוי מידע הוא דבר חשוב, אבל אתם לא צריכים אותו, שהרי אתם משתמשים בשירותי ענן. אולם חשוב להדגיש כי שמירת מידע בענן, אינה מהווה גיבוי בשום צורה: כאשר אתם מעלים מידע לענן כזה או אחר, בהינתן שלא רכשתם במפורש שירותי גיבוי והגנות נוספות, המידע בענן לא מגובה, אלא רק מאוחסן שם. נכון, המידע יהיה נגיש עבורכם גם מהבית, והתחזוקה זולה יותר לעומת שרת פרטי וכדומה, אבל הדבר לא מהווה תחליף לשירות של אבטחת מידע: אין שום דבר שמונע מהאקרים "להדביק" את המידע שנמצא בענן ולגרום לו לנזקים.


המידע שנשמר על ידי טרהסייף, עומד בתקינות המחמירות ביותר לשמירה ואבטחת מידע, ולכן שירותי הגיבוי והאבטחה של טרהסייף, הם הדבר היחיד שבאמת יעבוד ברגע האמת. לפרטים נוספים, ניתן להיכנס לאתר של טרהסייף. שווה להציץ גם בעמוד הפייסבוק של טרהסייף או בטוויטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות