אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר תחסום אוטומטית חשבונות ששולחים תוכן זדוני למשתמשיה Credit: Shutterstock

טוויטר תחסום אוטומטית חשבונות ששולחים תוכן זדוני למשתמשיה

מהרגע שהמערכת תזהה פרסום או שליחה של תכנים שמכילים שפה בוטה, משלוח של הודעות רבות, תגובות מוגזמות או תיוגי משתמשים, ייחסם לשבוע החשבון ממנו הם נשלחים

02.09.2021, 19:24 | רפאל קאהאן

"טוויטר היא כמו קיר של שירותים ציבוריים, כל אחד יכול לבוא, לכתוב משהו מגעיל ולהיעלם", אמר לי פעם מכר. ברשת החברתית כנראה החלו להבין שהדימוי הציבורי שלה לא משתפר עקב כך, משתמשים רבים נמנעים משימוש בה בגלל הבוטות של השיחות והתכנים כמו גם הקלות בה ניתן להסתיר את הפעילות הזו. 

קראו עוד בכלכליסט:

כדי לגדול, טוויטר צריכה להפוך למקום מהוגן יותר וזו הסיבה שהחברה צפויה להכניס מצב "בטיחות" חדש שניתן להפעיל ושמיועד למנוע הטרלות או תכנים זדוניים על ידי חסימה אוטומטית של חשבונות שמזוהים כמקור שלהם. 

מהרגע שהמערכת תזהה פרסום או שליחה של תכנים שמכילים שפה בוטה, משלוח של הודעות רבות, תגובות מוגזמות או מינשונים (תיוגי משתמשים), החשבון ממנו הם נשלחים ייחסם לשבוע. "זה מבחן, אנחנו רוצים שמשתמשים ינהלו שיחות באווירה טובה ובריאה", כך מסר מנהל מוצר בכיר בטוויטר, ג'רוד דוהראטי לגארדיאן. המצב החדש נבחן בימים אלה בקרב קבוצה קטנה של משתמשים. 

צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק

בטוויטר בחרו לבחון את המצב אצל משתמשים כגון עיתונאיות או בקבוצות חברתיות או אתניות שנמצאות בשוליים. המצב יוטמע באפליקציות אייפון ואנדרואיד וכן במחשב וניתן יהיה להפעיל אותו דרך ההגדרות. חשבונות חסומים לא יוכלו לראות את חשבון החוסם, לשלוח לו הודעות או לתייג בתכנים במשך שבוע. החשבון החוסם לעומת זאת יקבל גישה לכל מה שפורסם על ידי החשבון הנחסם וזאת כדי לוודא שהחסימה האוטומטית אכן בוצעה מסיבה טובה ולא בגלל טעות של מערכות ה-AI של טוויטר. 

המהלך מגיע לאחר שהחברה החלה בחסימה של משתמשים שהתנהלו בבוטות, בגזענות ובאלימות. דוגמה אחת היא חסימתם של 56 חשבונות ששימשו לגידוף חברי נבחרת בריטניה השחורים ליורו. על פי מחקר של החברה זוהו כ-2,000 הודעות שנשלחו דרך החשבונות האלה ושהכילו קללות, ביטויים גזעניים ומתקפות אישיות אלימות. 

טוויטר השיקה לפני מספר חודשים  כלי חדש שממליץ לכותבי הפוסטים למתן את השפה שלהם אם הוא מזהה שהציוץ שעומד להישלח כולל ביטויים בעייתיים או אלימים. בחברה התגאו שהכלי הזה סייע להקטין את היקפי השיח האלים אך לא ציינו בכמה. בנוסף, הכלי ממליץ, אך הוא לא מונע, כך שמי שיתעלם מההמלצה לא יסבול מתגובה כגון חסימת חשבון בניגוד למה שהכלי החדש מסוגל לבצע. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות