אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא ברזיל חתם על חוק שיאפשר להפר פטנטים על תרופות וחיסונים לקורונה צילום: רויטרס

נשיא ברזיל חתם על חוק שיאפשר להפר פטנטים על תרופות וחיסונים לקורונה

ברויטרס מדווחים כי לפי החוק שעליו חתם בולסונרו, הנשיא הוא שיקבע מתי מותר להפר פטנטים על חיסונים ותרופות במקרה של מצב חירום ציבורי

03.09.2021, 20:20 | חדשות חוץ

נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו חתם אתמול (ה') על חוק שיאפשר להפר פטנטים על חיסונים ותרופות במקרה של מצב חירום ציבורי, כמו מגפת הקורונה, כך לפי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס. 


קראו עוד בכלכליסט:


עם זאת, בולסונרו הטיל וטו על סעיפים בחוק שהיו מחייבים העברה של הידע ואספקת החומרים הגולמיים הנחוצים כדי לשכפל את החיסונים והתרופות. לפי הצהרה שפרסמה הלשכה של הנשיא, הסעיפים הללו נתפסו כקשים מדי ליישום וככאלה שעלולים לפגוע בהשקעות במחקר של טכנולוגיות חדשות. 


נשיא ברזיל ז נשיא ברזיל ז'איר בולסונרו | צילום: רויטרס נשיא ברזיל ז


בולסונרו העביר במקור ביקורת על החוק בטענה שהוא עלול לפגוע בקשים המסחריים של ברזיל. לפי החוק, הנשיא הוא שיקבע מתי מותר להפר את הפטנטים. החוק אושר בפרלמנט בחודש שעבר. 

בשבוע שעבר אמר בולסוארו כי להערכתו יש שלוש אלטרנטיבות לעתיד שלו: הליכה לכלא, מוות או ניצחון בבחירות שיתקיימו בשנה הבאה. בשלב זה הוא משתרך בסקרים מאחורי הנשיא לשעבר לולה דה סילבה. "יש שלוש חלופות בנוגע לעתיד שלי: יעצרו אותי, אני איהרג או ניצחון", אמר בשיחה עם מנהיגים דתיים.  עם זאת, הוא הוסיף כי אין שום סיכוי שייכנס לכלא כי "אף אדם בעולם לא יכול לאיים עליי". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות