אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש לא אישר את עסקת המכירה של אקספון לוויידלי מובייל של שמעיה רייכמן צילום: עמית שעל

ביהמ"ש לא אישר את עסקת המכירה של אקספון לוויידלי מובייל של שמעיה רייכמן

השופטת החזירה את ההכרעה להצבעת הנושים של אקספון לבחינה מחדש ב-29 בספטמבר. המטרה: להביא בפני הנושים את שתי ההצעות המובילות - זו של וויידלי מובייל וזו של קבוצת איציק בן אליעזר ומוטי בן משה

05.09.2021, 15:26 | רועי ברגמן

שופטת בית המשפט המחוזי בלוד, עירית וינברג-נוטוביץ, דחתה את אישור עסקת המכירה של אקספון לחברת וויידלי מובייל של שמעיה רייכמן והחזירה את ההכרעה להצבעת הנושים של אקספון לבחינה מחדש. השופטת קבעה כי אסיפת הנושים תתקיים ב-29 בספטמבר ודיון בבית המשפט יומיים אחר כך. 

קראו עוד בכלכליסט:


חזי בצלאל, בעלי אקספון, דנה קופל חזי בצלאל, בעלי אקספון | דנה קופל חזי בצלאל, בעלי אקספון, דנה קופל

ההחלטה של השופטת נועדה להביא בפני הנושים את שתי ההצעות המובילות - זו של וויידלי מובייל וזו של קבוצת איציק בן אליעזר ומוטי בן משה - עם כל הפרטים המלאים. 

שמעיה רייכמן, צילום: עמית שעל שמעיה רייכמן | צילום: עמית שעל שמעיה רייכמן, צילום: עמית שעל


בהצעת בן אליעזר ביקשה השופטת להביא לשולחן הסכם חתום בין הקבוצה לבין סלקום ולא רק סיכום מוקדם. כן דרשה השופטת כי ההסכם ייחשף בפני משרד התקשורת בטרם יגיע להכרעת הנושים. כן ביקשה השופטת מוויידלי מובייל לחזק את הביטחונות להבטחת ההצעה שלה לנושים. 

מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן מוטי בן משה | צילום: אוראל כהן מוטי בן משה, צילום: אוראל כהן

ההחלטה של השופטת וינברג-נוטוביץ עמדה בניגוד לעמדת המנהל המיוחד אותו מינתה לאקספון במסגרת תיק חדלות הפירעון של החברה, עו"ד עמית לדרמן. אחרי אסיפת הנושים שהתקיימה ביום רביעי האחרון טען לדרמן בדוח המסכם שלו שהוגש לשופטת כי עסקת וויידלי היא היחידה שעונה על הצרכים של החברה וכן זכתה לרוב הצבעות מהנושים, כאשר עובדי החברה תמכו בהצעה זו שמעניקה ודאות ל-100% מהעובדים למשך שלוש השנים הבאות. 

עם זאת בחוות דעת שהגיש משרד התקשורת לבית המשפט הוא ציין כי כבר בתחילת הדרך כאשר התבקש על ידי המנהל המיוחד הוא ציין כי העדיפות הראשונה מבחינתו היא שימור מעמדה של אקספון כמפעיל סלולרי עצמאי (MNO) ולא הפיכה של החברה למפעיל וירטואלי (MVNO) כפי שמציעה וויידלי מובייל. ההמלצה של משרד התקשורת מהווה תמיכה לחברת סלקום, הנפגעת העיקרית מהעסקה של אקספון עם וויידלי מובייל, שכן היא מבטלת את הסכם שיתוף הרשתות בין החברות ומותירה אותה לבד עם השקעות עתק בפריסת רשת הדור החמישי. 

כעת יידרשו המציעים לדייק את ההצעות שלהם לקראת סיבוב נוסף על אהדת הנושים, תחת חוות הדעת של משרד התקשורת. שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות