אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית האנרגיה הצרפתית טוטאל אנרג'יס תשקיע 27 מיליארד דולר בעיראק בלומברג

ענקית האנרגיה הצרפתית טוטאל אנרג'יס תשקיע 27 מיליארד דולר בעיראק

לפי מקורות, העסקה ל-25 שנה כוללת השקעה במגוון פרויקטי אנרגיה, כולל הזרמת מי ים לשדות נפט להגדלת כמות הנפט, מפעל עיבוד גז טבעי וחווה סולארית. משרד הנפט העיראקי מסר שהעסקה צפויה לצמצם את המחסור באספקת חשמל במדינה

06.09.2021, 10:50 | חדשות החוץ

ענקית האנרגיה הצרפתית טוטאל אנרג'יס (TotalEnergies) תשקיע 27 מיליארד דולר בעיראק במסגרת עסקה ל-25 שנה, כך על פי מקורות המקורבים לנושא. 


קראו עוד בכלכליסט:

העסקה כוללת השקעה במגוון פרויקטי אנרגיה, כולל הזרמת מי ים לשדות נפט כדי להגדיל את כמות הנפט המופקת מהם, מפעל עיבוד גז טבעי וחווה סולארית.  


תחנת טעינה חשמלית של TotalEnergies בפריז, בלומברג תחנת טעינה חשמלית של TotalEnergies בפריז | בלומברג תחנת טעינה חשמלית של TotalEnergies בפריז, בלומברג


טוטאל התחייבה להשקעה ראשונית של 10 מיליארד דולר, על פי אחד המקורות. מנכ"ל טוטאל, פטריק פויאן, השתתף בטקס החתימה שנערך בבגדד אתמול, בהשתתפות שר הנפט של עיראק, אישאן עבדול ג'באר, כך מסר דובר של משרד הנפט העיראקי. הדובר הוסיף שהפרויקטים יעזרו לשפר את אספקת החשמל במדינה. 

מחסור כרוני באספקת אנרגיה ומים

מחסור כרוני באספקת האנרגיה והמים במדינה, במיוחד במהלך הקיץ, הובילו למחאות נרחבות בשנים האחרונות. ההשקעות המתוכננות בתשתית האנרגיה העיראקית יוכלו לעזור למדינה להפחית את תלותה בגז איראני. 

עיראק מצאה את עצמה שוב ושוב תחת לחץ מצד ארצות הברית עקב רכישת הגז שלה מאיראן. העסקה מגיעה בזמן בו חברות נפט וגז מעריכות מחדש את תיקי ההשקעות שלהן, כך שישקפו את החשש של משקיעים, ממשלות ומומחי סביבה מכל הקשור בפליטות פחמן. 

בעקבות זאת כמה חברות, ובהן טוטאל, רויאל דאץ' של ובריטיש פטרוליום, מחפשות השקעות בפרויקטים של אנרגיה דלה בפחמן, כמו אנרגיה סולארית ואנרגיית רוח. כמו כן מספר חברות אנרגיה מערביות גדולות שינו את אופן פעילותן בעיראק. 


תחנת טעינה חשמלית של TotalEnergies בפריז, על רקע מטה החברה, בלומברג תחנת טעינה חשמלית של TotalEnergies בפריז, על רקע מטה החברה | בלומברג תחנת טעינה חשמלית של TotalEnergies בפריז, על רקע מטה החברה, בלומברג


בחודש שעבר הודיעה BP שתגדיר מחדש את פעילותה בעיראק תחת חברה נפרדת. BP ופטרוצ'יינה, השלוחה הציבורית של חברת הנפט הסינית הלאומית, הקימו לאחרונה מיזם משותף – Basra Energy, דרכו מתכוונות החברות לנהל את פעילותן בשדה הנפט רומיילה בעיראק. 

חברת אקסון מוביל ערכה מוקדם יותר השנה שיחות למכירת הפוזיציות שלה בשדה ווסט קורנה 1 לממשלה העיראקית, וחברת שברון חתמה על זיכרון הבנות עם ממשלת עיראק בשנה שעברה בנוגע לקידוחי נפט וגז בדרום המדינה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות