אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההשקעה החדשה של בזוס: סטארט-אפ שמנסה להאריך את תוחלת החיים בלומברג

ההשקעה החדשה של בזוס: סטארט-אפ שמנסה להאריך את תוחלת החיים

לפי דיווח בכתב העת MIT Technology Review, מייסד אמזון משקיע ב-Altos Labs, שעוסק בתכנות מחדש של תאים. מדענים טוענים שתכנות מחדש מהווה פוטנציאל גדול לטיפול באובדן ראייה, פציעות בחוט השדרה, פגיעות מוח והידרדרות תאים עקב הזדקנות

08.09.2021, 21:00 | חדשות חוץ

ג'ף בזוס, מנכ"לה לשעבר של אמזון, מסתכל לחלל בחיפוש אחר עתידה של האנושות. אך האיש העשיר בעולם - לפחות עד לחודש שעבר- מנסה גם להאריך את תוחלת החיים האנושית כאן בכדור הארץ, על פי דיווח של MIT Technology Review. 


קראו עוד בכלכליסט:


לפי הדיווח ב-CBS, בזוס, ששוויו נאמד ב-200 מיליארד דולר, הוא אחד מכמה משקיעים במעבדות Altos Labs – סטארט-אפ מעמק הסיליקון, שעובד על טכנולוגיה להצערת תאים והארכת חיים, כך על פי הדיווח בכתב העת. אחד המשקיעים בחברה הוא יורי מילנר, מיליארדר טק רוסי ומייסד חברת Breakthrough Prizes. 


יורי מילנר, צילום: עמית שעל יורי מילנר | צילום: עמית שעל יורי מילנר, צילום: עמית שעל


אלטוס לאבס עובדת על מה שמכונה טכנולוגיית תכנות מחדש, שיטה של הפיכת תאים בוגרים שעברו קטלוג בחזרה לתאי גזע, בעלי פוטנציאל לעבור קטלוג מחדש ולהפוך לכל סוג של תא, כך על פי כתב העת. מדענים טוענים שתכנות מחדש מהווה פוטנציאל גדול לטיפול באובדן ראייה, פציעות בחוט השדרה, פגיעות מוח והידרדרות תאים עקב הזדקנות. 

ב-2018 הכריז הביוכימאי חואן קרלוס איזפיזואה בלמונטה, מ-Salk Institute, שזהו "שיקוי החיים" ו"הזדקנות אינה תהליך בלתי הפיך". שנה לאחר מכן בלמונטה היה חלק מצוות שעבד בסין על שיבוט קופים מוכלאים, שנקראים "כימרות", וספג בשל כך ביקורת מאנשי אתיקה רפואית. כעת אמור בלמונטה להצטרף למעבדות אלטוס לאבס, על פי כתב העת. 


בזוס, צילום: בלומברג בזוס | צילום: בלומברג בזוס, צילום: בלומברג


מדענים בולטים נוספים שמצטרפים למיזם הם סטיבן הורבת, גנטיקאי מאוניברסיטת קליפורניה שפיתח שיטה לגילוי תאים מזדקנים על פי מרקרים מולקולריים, ושיניה ימנאקה, שקיבל את פרס נובל על עבודתו על תכנות מחדש ב-2012, ויעמוד בראש הדירקטוריון המייעץ של החברה. 

לחימה במחלות והארכת חיים הן מנושאי העניין המרכזיים של בזוס. במכתב מ-2020 לבעלי מניות אמזון ציטט בזוס מדבריו של ריצ'רד דוקינס, האבולוציוניסט הבריטי: "התנגדות למוות היא דבר שאתם צריכים לעבוד עליו אקטיבית. אם לא תעשו זאת, תתמזגו בסופו של דבר בסביבה שלכם ותפסיקו להיות ישויות אוטונומיות. זה מה שקורה כשמתים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות