אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני ריסוק חדשים: כמה כוכבים קיבלה מכונית הניסוי של מובילאיי? צילום: EURONCAP

מבחני ריסוק חדשים: כמה כוכבים קיבלה מכונית הניסוי של מובילאיי?

ארגון הבטיחות האירופי פרסם תוצאות של מבחני ריסוק חדשים שערך לחמישה דגמים חדשים - חלקם כבר נוסעים בכבישי הארץ

08.09.2021, 19:46 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם את תוצאות מבחני הבטיחות לחמישה דגמי רכב חדשים שחלקם מיועדים לשיווק בישראל- וחלקם כבר נוסעים בכבישי הארץ. הדגם שנוסע בכבישי ישראל עושה זאת במסגרת ניסוי - וחלק מן הדגמים הם סיניים. כל הדגמים קיבלו ציון גבוה של חמישה כוכבים, אך גם בין הדגמים השונים קיימים הבדלים במפרטי הבטיחות ובתוצאות.


קראו עוד בכלכליסט:


הדגם הראשון שנבחן על ידי הארגון הוא ה-01 של לינק אנד קו הסינית. יבואו של ה-01 אמור להתחיל במהלך החודשים הקרובים באמצעות חברת מאיר. הרכב של לינק אנד קו קיבל ציון גבוה מאוד של 96% בסעיף ההגנה על מבוגרים, כאשר ארגון הבטיחות מציין לטובה את העובדה שמדובר ברכב שחולק מכלולים עם וולוו XC40 השוודי. 

מכונית מעניינת נוספת שנבחנה על ידי הארגון היא ה-ES8 של NIO הסינית. ל-NIO אין משווק רשמי בישראל, אבל מכוניות ראשונות מדגם זה מיועדות לנסוע בכבישי גוש דן בשנה הבאה במסגרת ניסוי של מובילאיי. גם במקרה של ה-ES8, הנוסעים ברכב יכולים להיות רגועים, בין אם מדובר ברכב אוטונומי או ברכב רגיל: ה-ES8 קיבלה ציון גבוה של חמישה כוכבים במבחן הריסוק כאשר בארגון הבטיחות ציינו כי קיימת הגנה טובה למבוגרים וגם לילדים במקרה של תאונת דרכים צידית וחזיתית. 

מבחן הריסוק של הרכב הסיני ES8 של NIO, צילום: EURONCAP מבחן הריסוק של הרכב הסיני ES8 של NIO | צילום: EURONCAP מבחן הריסוק של הרכב הסיני ES8 של NIO, צילום: EURONCAP


דגם נוסף המיועד לשיווק בישראל בחודשים הקרובים - והיחיד בקבוצה זו שאינו מצויד במערכת הנעה "ירוקה" עם הנעה חשמלית או מימנית - הוא האאוטבק של סובארו. גם האאוטבק קיבל ציון גבוה של חמישה כוכבים כאשר ארגון הבטיחות ציין כי ההגנה לנוסעים בתאונה חזיתית וצידית היתה טובה. 


מבחן הריסוק של סובארו אאוטבק, צילום: EURONCAP מבחן הריסוק של סובארו אאוטבק | צילום: EURONCAP מבחן הריסוק של סובארו אאוטבק, צילום: EURONCAP


במבחן רוסקה גם אאודי Q4 החשמלית שמיועדת לשיווק בישראל. המכונית קיבלה ציון מלא של חמישה כוכבים, תוך ציון העובדה שבדומה ליתר הדגמים בקבוצת פולקסווגן המבוססים על אותה פלטפורמה - למשל ה-ID4 של פולקסווגן - גם האאודי מגינה היטב על נוסעיה. 

הדגם האחרון - והיחיד שלא נראה בעת הקרובה בכבישי ישראל - הוא ה-MIRAI של טויוטה. זו המכונית היחידה מבין המכוניות שנבחנו שמצוידת בהנעה מימנית. ה-MIRAI קיבלה חמישה כוכבים, כאשר במבחן צוין במפורש כי מדובר ברכב שזכה לתשומת לב מיוחדת מהארגון ולבדיקה מחמירה לאור העובדה שברכב קיים מיכל מימן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות