אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוס אנג'לס: תלמידים בני 12 ומעלה יחויבו להתחסן נגד קורונה צילום: Fox11

לוס אנג'לס: תלמידים בני 12 ומעלה יחויבו להתחסן נגד קורונה

מערכת החינוך של לוס אנג'לס היא השנייה בגודלה בארה"ב וכבר מחילה את ההגבלות הנוקשות ביותר נגד קורונה, כולל עריכת בדיקות שבועיות לכל התלמידים והמורים, חובת עטיית מסכות בכיתות ובחוץ וכן דרישה מהמורים להתחסן. איגוד המורים בלוס אנג'לס כבר הביע תמיכה במהלך

09.09.2021, 11:15 | חדשות חוץ

לוס אנג'לס צפויה להפוך לעיר הראשונה בארה"ב שתחייב תלמידים בגילים המתאימים להתחסן נגד קורונה, כך לפי דיווח בלוס אנג'לס טיימס. מועצת החינוך של העיר מתוכננת להיפגש בהמשך היום (ה') וקרוב לוודאי שתצביע בעד הדרישה. מערכת החינוך של לוס אנג'לס היא השנייה בגודלה בארה"ב וכבר מחילה את ההגבלות הנוקשות ביותר נגד קורונה, כולל עריכת בדיקות שבועיות לכל התלמידים והמורים, חובת עטיית מסכות בכיתות ובחוץ וכן דרישה מהמורים להתחסן. כפועל יוצא מההחלטה, מי שלא יתחסן לא יוכל להיכנס לכיתה.

קראו עוד בכלכליסט:


תלמידים נבדקים לקורונה בבית ספר יסודי, צילום: AP תלמידים נבדקים לקורונה בבית ספר יסודי | צילום: AP תלמידים נבדקים לקורונה בבית ספר יסודי, צילום: AP

"מועצת החינוך של לוס אנג'לס תצביע בפגישתה הבאה בשאלה האם לחייב את התלמידים המתאימים להתחסן נגד קורונה", נמסר בהודעה שפרסמה המועצה. "המדע מצביע בבירור על כך שהחיסונים חיוניים בהגנה על הקהילות שלנו. פרטים נוספים יתפרסמו לאחר ההצבעה". חבר המועצה ניק מלבוין הדגיש בפני העיתון כי המטרה היא לשמור על בטיחות התלמידים והמורים. "ישנה הסכמה מדעית ורפואית שהדרך הטובה ביותר להגן על כולם בבתי הספר ובקהילות שלנו היא שכל מי שזכאי לכך יתחסן. המדיניות הזו היא הדרך הטובה ביותר לגרום  לזה לקרות". 

החיסונים נגד קורונה מאושרים לשימוש בקרב בני 12 ומעלה, אולם בלוס אנג'לס רק 48% מהתושבים בגילים 12-15 התחסנו נכון ל-29 באוגוסט, ו-57% מבני 16-17. 

תלמיד בית ספר יסודי בלוס אנג תלמיד בית ספר יסודי בלוס אנג'לס | צילום: Fox11 תלמיד בית ספר יסודי בלוס אנג

המהלך לחייב את התלמידים להתחסן צפוי לספוג ביקורת קשה, וכנראה אף יוגשו נגדו עתירות לבתי המשפט, אך בינתיים איגוד המורים בלוס אנג'לס, המייצג מעל 30 אלף מורים, ספרניות ואחיות, הביע תמיכה בו. "אנחנו ממשיכים לתמוך בדרישה להתחסנות לתלמידים הזכאיים לכך כדי לשמור על בטיחות בתי הספר שלנו ולעזור להגן על האוכלוסיות הפגיעות, ביניהן הילדים שצעירים מכדי להתחסן", מסרה נשיאת האיגוד ססילי מייארט – קרוז. 

במקביל, ד"ר אנתוני פאוצ'י, מומחה המחלות הזיהומיות המוביל בארה"ב, העריך כי בחודש הבא יהיו בידי מנהל המזון והתרופות (FDA) מספיק נתונים כדי לשקול האם לאשר את השימוש בחיסונים לילדים מתחת לגיל 12. לדבריו,  "יש סיכוי סביר" שהחיסונים של פייזר ומודרנה יקבלו את אישור ה-FDA לפני חג המולד. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות