אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון תממן לימודים גבוהים למאות אלפי עובדים שלה בארה"ב רויטרס

אמזון תממן לימודים גבוהים למאות אלפי עובדים שלה בארה"ב

על פי הודעת ענקית הסחר המקוון, בכוונתה לממן עבור 750 אלף מעובדיה בארה"ב את דמי הלימוד במכללות. המטרה: לשמר את אותם עובדים. בכוונת אמזון להשקיע במהלך 1.2 מיליארד דולר

11.09.2021, 16:50 | חדשות חוץ

אמזון מציעה לממן את דמי הלימוד במכללות ל-750 אלף מעובדיה בארה"ב, כך עולה מדיווח באתר BBC. המהלך הוא חלק מהמאמצים של ענקית המסחר המקוון להמשיך ולשמר את  העובדים בתעשייה הסובלת ממחסור בכוח אדם. 

קראו עוד בכלכליסט:

לפי הודעת החברה, בכוונתה להשקיע 1.2 מיליארד דולר בתוכנית. העובדים יהיו זכאים למימון השנתי לכל אורך תקופת עבודתם בחברה. 

מחסן של אמזון באלבמה, צילום: גטי אימג מחסן של אמזון באלבמה | צילום: גטי אימג'ס מחסן של אמזון באלבמה, צילום: גטי אימג

אמזון לא לבד. הרשתות הקמעונאיות הגדולות וולמארט וטארגט מציעות מימון דומה. בחודש שעבר הודיעו בוולמארט כי יממנו את שכר הלימוד ורכישת הספרים עבור כ-1.5 מיליון עובדים, בעוד שבטארגט יממנו לימודי תואר ראשון ליותר מ-340 אלף עובדים בחנויות בארה"ב.  

בהודעה שפרסמה אמזון היא ציינה כי ההצעה לשלם את שכר הלימוד תהיה תקפה "במאות מוסדות חינוך ברחבי המדינה", אולם לא פירטה על אילו מוסדות מדובר. בנוסף לתשלום שכר הלימוד במכללות, אמזון מתכוונת לממן את שכר הלימוד גם במוסדות אחרים כמו תיכונים, וכן לממן הכשרות מקצועיות וקורסים ללימוד אנגלית. 

"אמזון הפכה ליוצרת המשרות הגדולה בארה"ב, ואנחנו יודעים שהשקעה בהכשרות לצוותים משפיעה על מאות אלפי משפחות ברחבי המדינה", מסר דייב קלארק, מנהל חטיבת הצרכנות בחברה. 

חברות רבות בארה"ב מציעות מגוון של הטבות ותמריצים כדי להחזיר את העובדים לאחר הסרת מגבלות הקורונה. אולם, החשש המתמשך סביב הקורונה וקשיים במציאת טיפול לילדים מונעים את החזרה של עובדים רבים. שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות