אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוך שנה: השווי של פפאיה גלובל זינק פי 10 ל-3.7 מיליארד דולר צילום: אוראל כהן

תוך שנה: השווי של פפאיה גלובל זינק פי 10 ל-3.7 מיליארד דולר

גיוס ענק של 250 מיליון דולר לחברה מהרצליה שפיתחה מערכת לניהול שכר עובדים ברחבי העולם. מנכ"לית החברה עינת גז: "מאמינה שזה הגיוס האחרון שלנו לפני ההנפקה"

11.09.2021, 19:30 | מאיר אורבך

חברת פפאיה גלובל, שפיתחה מערכת לניהול שכר עובדים ברחבי העולם, גייסה 250 מיליון דולר לפי שווי 3.7 מיליארד דולר. מדובר בקפיצת שווי משמעותית לחברה – לעומת שווי של מיליארד דולר בגיוס במרץ האחרון. את הגיוס הובילו קרנות הון הסיכון טייגר גלובל שזו לה השקעה ראשונה בחברה וקרן אינסייט פרטנרס שהשקיעה בחברה בעבר. כמו כן בין המשקיעים בסבב הנוכחי גם בסמר ונצ'ר ו־Group11.

פפאיה הוקמה ב־2016 על ידי עינת גז המשמשת כמנכ"לית החברה, ראובן דרונג ועופר הרמן. לדברי גז, "כל הגיוס הולך לקופת החברה כאשר בעתיד החברה תערוך סבב גיוס סקנדרי". בעבר ערכה החברה כמה סבבי סקנדרי בהיקף של עשרות מיליוני דולרים. עד כה גייסה החברה 440 מיליון דולר, ומאז ספטמבר 2020 זינק השווי של החברה פי 10.

מייסדת ומנכ"לית פפאיה גלובל עינת גז. עדיין לא גירדנו עשירית מעולם השכר", צילום: אוראל כהן מייסדת ומנכ"לית פפאיה גלובל עינת גז. עדיין לא גירדנו עשירית מעולם השכר" | צילום: אוראל כהן מייסדת ומנכ"לית פפאיה גלובל עינת גז. עדיין לא גירדנו עשירית מעולם השכר", צילום: אוראל כהן

גז אמרה ל"כלכליסט" כי "אני מאמינה שזה הגיוס האחרון שלנו לפני הנפקה, אבל בשוק של היום הכל מאוד נזיל. היתה לנו שנה מטורפת מבחינת מכירות ואנחנו נעשה 400% על שנה שעברה עם קצב מכירות של כ־90 מיליון דולר בסוף השנה. עמדנו בכל היעדים שהצבנו לעצמנו בתחילת השנה ועברנו אותם בצורה מאוד אגרסיבית".

גז, שהחלה את פעילותה בחברה עם שותפיה כבוטסטראפ (חברה ללא משקיעים), מספרת שהופתעה מכך שהחברה הגיעה חמש שנים לאחר הקמתה לשווי ומכירות כאלה. "לא האמנתי שנגיע בנקודת הזמן הזו למצב הזה, אבל כבר בסבב A שלנו הבנתי שאנחנו בונים משהו גדול. בשבילי כעת כל סבב גיוס חדש הוא רף חדש ומרגש ואמון שאני מקבלת ממשקיעים".

פפאיה מספקת שירות ביותר מ־140 מדינות לעובדים ישירים, פרילנסרים ועובדים המועסקים דרך צד שלישי. היא  פועלת בזירת הפינטק החמה, לאחר שפיתחה מערכת המאפשרת לארגונים גלובליים לנהל את כל נושא השכר דרך המערכת שלהם. במקביל לגיוס הכריזה החברה על דשבורד (לוח בקרה) המאפשר לארגונים לדעת בכל רגע נתון האם הגוף שלהם עומד בקריטריונים של גיוון תעסוקתי ותמיכה בנושא השקעה אחראית (ESG). 

"אנחנו מנסים להביא לארגונים עוד יכולות ועוד תועלת דרך המערכת שלנו. אנחנו יושבים על כל הדאטה הארגוני ויודעים בכל רגע נתון אילו עובדים יש לחברה, כמה הם מרוויחים ועוד. אם בעבר הנושא של גיוון תעסוקתי ועמידה ביעדי ESG היה בבחינת רשות הרי שכיום עבור חברות רבות בעיקר בארצות הברית זו חובה רגולטורית. ארגונים שבעבר היו צריכים לעשות את פעולת הבדיקה הזו בצורה ידנית יכולים בזכות הדשבורד שלנו לדעת היכן הם נמצאים ומה הם צריכים לעשות כדי לעמוד ביעדים", אומרת גז.

לדבריה, "עולם השכר הוא עולם עצום ואנחנו עדיין לא גירדנו עשירית ממנו. אני משוכנעת שיש מקום לעוד חברות רבות בעולם הזה".


פפאיה גלובל

תחום: פיתוח מערכת לניהול גלובלי של שכר עובדים 

הקמה: 2016

מייסדים:  עינת גז (מנכ"לית החברה), ראובן דרונג ועופר הרמן

משרדים: הרצליה וניו יורק 

עובדים: 300 ברחבי העולם, רובם בישראל  

גיוסי הון: 440 מיליון דולר 

בין המשקיעים: קרנות הון הסיכון טייגר גלובל ואינסייט פרטנרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות