אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט והורוביץ בישיבת הממשלה: "רוצים שתלמיד שנדבק לא יכניס את הכיתה לבידוד" צילום: שאטרסטוק

בנט והורוביץ בישיבת הממשלה: "רוצים שתלמיד שנדבק לא יכניס את הכיתה לבידוד"

יותר ממאה אלף תלמידים בבידוד אחרי שאובחן בכיתתם חולה קורונה, וראש הממשלה ושר הבריאות אמרו בישיבת הממשלה כי הם מתכוונים לשנות את המצב הזה - כך שהתלמידים ימשיכו להגיע לכיתות, אך יעברו בדיקות קורונה מדי יום. בנט הוסיף: "הסבלנות שלנו ללא-מחוסנים תמה"

12.09.2021, 13:53 | ynet

ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הבריאות ניצן הורוביץ אמרו בישיבת הממשלה כי הם מתכננים שהחל מהחודש הבא, כיתה לא תיכנס לבידוד אם אחד התלמידים אובחן כחולה קורונה. לפי המתווה המתוכנן, שאר התלמידים בכיתה יעברו בדיקות יומיות וימשיכו להגיע לבית הספר כרגיל.

קראו עוד בכלכליסט:

שרת החינוך יפעת שאשא ביטון אמרה בישיבת הממשלה: "מעל לשני מיליון לומדים באופן סדיר. צריך למצוא פתרון לבידודים. מתחילים פיילוט של 'כיתה ירוקה' בחברה הערבית, מעל ל-90% מאלו שיוצאים לבידוד הם שליליים ולכן בניהול סיכונים ייתכן שמה שנכון לעשות הוא לבודד רק את מי שמאומת".

ראש הממשלה בנט אמר: "העסק מנוהל, ומנוהל בצורה מהודקת. כל יום יש חיתוך מצב והחלטות. עד לפני חצי שנה לא היה ניתן להשיג בדיקות ביתיות".


מורה בבית ספר, צילום: שאטרסטוק מורה בבית ספר | צילום: שאטרסטוק מורה בבית ספר, צילום: שאטרסטוק

בהתייחסות ישירה למערכת החינוך, אמר בנט: "יש רצון עז שהכיתה כולה לא תצא לבידוד, אלא כל הכיתה תעשה בדיקות, ורק המאומת ייצא לבידוד. בנוסף נעשה שנה של בדיקה עצמית מסיבית אחרי החגים. הפעם החלוקה לא תהיה דרך בית הספר אלא בדרך לוגיסטית חלופית וההורים יכתבו פתק.

"היום התו הירוק מאוד פרום. רוב האנשים לא באים עם ברקוד אלא עם פתק וזה יוצר חורים ואנחנו כנראה נהדק לברקוד. אנחנו עובדים על זה ונודיע מראש".

שר הבריאות הורוביץ אמר: "בעניין הבידודים, החל מהחודש הבא נוכל לעבור למודל שבו רק המאומת ייכנס לבידוד, היתר יערכו בדיקות". שרת המדע והטכנולוגיה אורית פרקש-הכהן אמרה בישיבת הממשלה שסוגיית הבידודים בבתי הספר הפכה למכת מדינה.

השרים אישרו פה אחד את הארכת תוקף הגבלת היציאה מישראל. שר הבריאות הורוביץ אמר: "הקורונה הפכה לאירוע של לא מחוסנים. ההימנעות מחיסון גורמת פשוט למוות בסופו של דבר. התקנות הללו הן חלק מהעניין". 

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב אמר כי "מטרת התקנות היא לעקוב אחרי מי שנכנס לישראל". המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז נזרי העיר: "זה יחול על כל המבודדים  ולא רק על מי שחוזר לארץ. שנית, ההרצה הזאת תובא לאישור הכנסת ורק לאחר מכן תיכנס לתוקף". 

השרה לשוויון חברתי מירב כהן אמרה: "גם אני ביליתי את החג בתורים עם הילדים לבדיקות. צריך לספק לזה מענה. הבדיקות חשובות ומוכיחות את עצמן, אבל ברמה התפעולית צריך לפתור את זה. שימו לב עם מה שקורה עם אומן ומה שקורה עם השבים מטורקיה ויוון. 

"המדיניות שלנו בנתב"ג מקלה מדי. הווריאנט הבא יגיע מנתב"ג ועד שמשרד הבריאות יעדכן את רשימת המדינות האדומות שלו, הווריאנט הבא כבר יחגוג כאן. זה מחייב שינוי מדיניות". השרה פרקש-הכהן הגיבה: "המדיניות של להשאיר את המשק פתוח הוכיחה את עצמה. כל הכבוד לראש הממשלה על המדיניות הזאת". 

שר התפוצות נחמן שי אמר בישיבת הממשלה: "צריך לחייב את כל עובדי הציבור בחיסון". שרת הכלכלה אורנה ברביבאי הגיבה: "אנחנו כבר שם". ראש הממשלה בנט: "הסבלנות שלנו לאנשים שלא מתחסנים תמה". 

בהתייחס לנעשה בנתב"ג, אמר ראש הממשלה: "צודקת השרה מירב כהן שמשם יבוא הווריאנט הבא. אני קורא לזה 'האומגה'. אנחנו עובדים על מנגנון של סריקה גנטית לכל מי שנכנס לישראל וכך ישראל תהפוך למכ"ם של הנגיף". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות