אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי אילת: רשת הסטוק היוונית ג'מבו דוהרת לנתניה ולחיפה רועי מור-מור הדמיות, צילום אוויר - נמרוד בן יהודה

בלעדי

אחרי אילת: רשת הסטוק היוונית ג'מבו דוהרת לנתניה ולחיפה

הרשת שמקימה פוקס בישראל חתמה על פתיחת סניפים במול היהלום בנתניה ובחוצות המפרץ חיפה. במקביל, מתנהל מו”מ לחתימה על חנות ענק במתחם דבאח בכרמיאל

13.09.2021, 06:58 | אורנה יפת

החנות הראשונה של רשת הסטוק היוונית ג'מבו תיפתח במחצית השנייה של 2022 בעיר המלכים באילת. 

קבוצת פוקס חתמה על שישה מיקומים להקמת סניפים לרשת הסטוק, לאחר שקיבלה את הזיכיון לפריסת המותג בישראל. גודלם הממוצע של הסניפים יהיה כ־10,000 מ"ר.  

קראו עוד בכלכליסט:

הסניף באילת יקום על מתחם עיר המלכים שהיתה בעבר פארק שעשועים שנסגר ב־2016 לאחר שצבר חובות. כיום בעלי המתחם הם האחים נקש וחברת ברקליס, שהשכירו את השטח להראל ויזל, בעל השליטה בפוקס. 

הראל ויזל. הסניף הראשון שייפתח יהיה באילת, צילום דימה טליאנסקי הראל ויזל. הסניף הראשון שייפתח יהיה באילת | צילום דימה טליאנסקי הראל ויזל. הסניף הראשון שייפתח יהיה באילת, צילום דימה טליאנסקי

בנוסף לאילת יוקמו סניפים במתחם איקאה בבאר שבע, מתחם G2 בראשון לציון, מול היהלום בנתניה, מתחם חוצות המפרץ בחיפה וסניף שעתיד לקום באזור התעשייה בנימין בדרום השרון על שטח שרכשה הקבוצה ממגה אור של צחי נחמיאס. פוקס רכשה מחצית מהבעלות על שטח של 11 דונם ממגה אור ועתידה להקים שם משרדים וסניף של ג'מבו היוונית. הסניף בנתניה לא רחוק מסניף גדול של הרשת המתחרה, ג’מבו סטוק, שאף נקלעה איתה למאבק משפטי.

ל"כלכליסט" נודע, כי פוקס מנהלת משא ומתן לפתיחת סניפים נוספים במתחם דבאח בכרמיאל, פארק הצפון בנצרת, מרכז בנית תלפיות בירושלים, סטאר סנטר אשדוד ופארק סנטרל בצומת מסובים. 

11 סניפי ג'מבו יוקמו בישראל

פוקס עתידה להקים בישראל כ־11 סניפים של ג'מבו, שגודל כל אחד מהם שווה ערך לגודלו של מרכז מסחרי וההשקעה בכל סניף מוערכת ב־18-15 מיליון שקל. קבוצת הקמעונאות דיווחה בספטמבר 2020 על קבלת הזיכיון למותג היווני והתכוונה להשיק את הסניף הראשון כבר בסוף שנת 2021. אלא שאז נקלעה לסוגיה משפטית שעיכבה את המו"מ שניהלה עם בעלי הנכסים. 

שלושה חודשים לאחר שג’מבו היוונית הגישה בקשה לרישום השם בישראל, הגישה רשת ג'מבו סטוק הישראלית התנגדות לרשם סימני המסחר בטענה לפגיעה בשמה ובמוניטין שלה בשל זהות השמות. הסכסוך על השם המסחרי נמשך חודשים ארוכים. ג'מבו היוונית טענה במסגרת הדיונים המשפטיים כי "במסגרת הסכמי השכירות פוקס נדרשת על ידי המשכירים לספק את מיתוג החנויות שעתידות לקום בשטח המושכר, כחלק מהתנאים המסחריים הבסיסיים לקיום העסקה. מכאן, שהסכמי השכירות הם ייעודיים ולא יכולים לשמש למותג אחר מבחינת המשכירים אשר מסתמכים על המותג, דהיינו סימני JUMBO, לצורך הבטחת הכדאיות הכלכלית של העסקה".

הדמיית חנות ג הדמיית חנות ג'מבו בבאר שבע | רועי מור-מור הדמיות, צילום אוויר - נמרוד בן יהודה הדמיית חנות ג

הסכסוך בין הצדדים הסתיים בפשרה בחודש יולי האחרון, אז קבע רשם סימני המסחר כי קבוצת פוקס רשאית להשתמש בשם ג’מבו אך היא נדרשה להוסיף את המילה GREECE ואת דגל יוון מתחת ללוגו. עוד לפני החתימה על הסדר הפשרה פוקס פתחה בקמפיין חוצות המבשר על בואו של המותג היווני החדש.  

מלבד רשת הסטוק ג'מבו פוקס מפתחת מותג בינלאומי נוסף. הרשת חתמה על הסכם לקבלת זיכיון לרשת פליינג טייגר, רשת סטוק דנית, המתמחה במגוון מוצרים וגאדג’טים מעוצבים, במחירים נוחים. קבוצת פוקס תשקיע 50 מיליון שקל בפליינג טייגר ותפתח 50 חנויות בחמש השנים הראשונות. בין היתר ייפתחו חנויות בדיזנגוף סנטר ועזריאלי תל אביב, אייס מול אילת, מתחם G בראשון לציון, גרנד קניון חיפה, נמל תל אביב, קניון גבעתיים, בילו סנטר, קניון מלחה ירושלים וקניון ראשונים בראשל”צ.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות