אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה שהופכת מנופים לחכמים, Versatile, גייסה 80 מיליון דולר צילום: Versatile

החברה שהופכת מנופים לחכמים, Versatile, גייסה 80 מיליון דולר

המוצר המוביל של החברה, CraneView, משלב מכשיר חכם בעל מגוון חיישנים עם פלטפורמת בינה מלאכותית, לשימוש בתחום הבנייה. המנכ"לית מירב אורן: "אנחנו הופכים את המנוף לסוג של מגדל פיקוח"

14.09.2021, 15:00 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ Versatile, גייסה 80 מיליון דולר בסבב B. קרן Insight Partners הובילה את הגיוס, יחד עם Tiger Global Management. החברה פיתחה תוכנה שנותנת למנופים יכולות טכנולוגיות. 

Versatile הוקמה בישראל ב-2016 על ידי מירב אורן, מנכ"לית החברה; דני הרמן (CPO), ברק כהן (CTO) ורן אורן (CSO). בדצמבר 2020 השלימה החברה סבב גיוס (Series A) בסך 20 מיליון דולר. ב

המוצר המוביל של החברה, CraneView, משלב מכשיר חכם בעל מגוון חיישנים עם פלטפורמת בינה מלאכותית, שיחד מזהים התקדמות בנייה, תהליכי עבודה, חומרים, ניצולת מנוף, שינויים בזמנים ועוד. חיבור המכשיר לוו המנוף מתבצע תוך שניות ומאפשר איסוף נתונים מיידי. 

המוצר של החברה כבר משמש למעלה מ-40% מהקבלנים המובילים בצפון אמריקה.


משמאל: רם אורן, דני הרמן, מירב אורן (המנכ"לית) וברק כהן, מייסדי Versatile, צילום: Ray Habot משמאל: רם אורן, דני הרמן, מירב אורן (המנכ"לית) וברק כהן, מייסדי Versatile | צילום: Ray Habot משמאל: רם אורן, דני הרמן, מירב אורן (המנכ"לית) וברק כהן, מייסדי Versatile, צילום: Ray Habot

"אנחנו הופכים את המנוף לסוג של מגדל פיקוח", אומרת לכלכליסט מירב אורן, מייסדת-שותפה ומנכ"לית Versatile. אורן, שמשפחתה עוסקת בתחום הנדל"ן, מספרת שעד שהגיעה לתחום היא היתה הכבשה השחורה במשפחה והיחידה שהלכה להייטק כאשר אביה הוא קבלן ואחיה עובד בתחום. "אמנם בחרתי לא להיות בה בתחילת דרכי אבל אהבתי בעיקר את היופי שלה זה כמו לחזור הביתה. מאוד נוח שיש לך אנשים שיכולים לשקף את הרעיונות היום - אלה הלקוחות שלנו", היא אומרת.

אורן מסיברה את פעילות החברה: "אנחנו שמים חיישנים על המנוף מאפשרים לנו לזהות את המטען ואצ התהליך שבו הוא מעורב כגון יציקה של עמודים. עד כה העובדים לא ידעו למדוד כמה זמן ייקח להם ליצוק מאות עמודים, הם חשבו שזה ייקח 15 דקות לעמוד ואצלנו המדידה מצאה שזה 18 דקות והעובדה הזו אתגרה אותם לקצר את לוחות הזמנים ל-6 דקות. המנוף מעורב ב-80% מהתליכי בנייה ואנחנו  נשלוט בעתיד ב-100% בתהליכי הבנייה. היום אנחנו יודעים יותר מכל חברה על מה שקורה באתר. הטכנולוגיה לא מפריעה לאתרי הבנייה והעוסקים בתחום שמחים מאד לקבל אותנו".

המנוף החכם של חברת Versatile , צילום: Versatile המנוף החכם של חברת Versatile | צילום: Versatile המנוף החכם של חברת Versatile , צילום: Versatile

Versatile מעסיקה כיום 55 עובדים בישראל ועוד 20 בארה"ב, ובעקבות הגיוס תגדיל משמעותית את שני הצוותים. עיקר פעילותה של החברה הוא בארה"ב, אבל אורן אינה פוסלת פעילות בישראל. "אנחנו עובדים כבר עם תדהר רוגובין שהם גם משקיעים שלנו ואימצו מאוד מוקדם את הטכנולוגיה שלנו", מציינת אורן. "אנחנו נהיה יוניקורן ואנחנו נלך להנפקה ונעשה עוד סיבוב גדול לפני כן".

בגיוס לקחו חלק גם משקיעים קיימים, כמו קרן רוברט בוש, אנטרי קפיטל, Root Ventures, Conductive Ventures והיזמים המובילים בתחום טכנולוגיות הבנייה, Leigh Jasper ו-Rob Philpot. להשקעה הצטרפו יזמים בכירים נוספים מהתעשייה, כגון Tooey Courtemanch, מייסד ומנכ"ל Procore, חברת SaaS מובילה בתחום ניהול הבנייה (Nasdaq - PCOR) ו-Ralph Gootee, מייסד PlanGrid, כיום חלק מחברת אוטודסק. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות