אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: עלייה של 2.5% במכירות הקמעונאיות באוגוסט - נמוך בהרבה מהתחזיות צילום: אי.פי

סין: עלייה של 2.5% במכירות הקמעונאיות באוגוסט - נמוך בהרבה מהתחזיות

האנליסטים חזו צמיחה של 7% בחודש שעבר, אך התמודדות עם ההתפרצות הקשה ביותר של נגיף הקורונה מאז התפשטותו הראשונית בתחילת 2020 פגעה במכירות. גם העלייה בייצור התעשייתי היתה נמוכה מעט מהציפיות: עלייה של 5.3% באוגוסט, לעומת תחזיות צמיחה של 5.8%

15.09.2021, 09:05 | חדשות חוץ

המכירות הקמעונאיות בסין צמחו באוגוסט ב-2.5% בלבד לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, וזאת בזמן שהמדינה התמודדה עם ההתפרצות הקשה ביותר של נגיף הקורונה מאז התפשטותו הראשונית בתחילת 2020.

קראו עוד בכלכליסט:

נתוני הוצאות הצרכנים שפרסמה הלשכה הלאומית לסטטיסטיקה היום (ד') הציגו תמונה שונה מתחזית הצמיחה של 7% של אנליסטים שנסקרו על ידי רויטרס. גם העלייה בייצור התעשייתי היתה נמוכה במעט מהציפיות: עלייה של 5.3% באוגוסט, לעומת תחזיות צמיחה של 5.8%. מניתוח הנתונים עולה כי ההשקעה בנכסים קבועים לשמונת החודשים הראשונים של השנה עלתה ב-8.9% לעומת השנה שעברה.

מרכז קניות בבייג מרכז קניות בבייג'ינג | צילום: אי.פי מרכז קניות בבייג

לקראת סוף חודש יוני התמודדה סין עם התפרצות גרסת הדלתא של נגיף הקורונה. בהתאם למדיניות ה"אפס סובלנות" של בייג'ינג, הרשויות הטילו מגבלות נסיעות וסגרים מקומיים במדינה במהלך חלק גדול מחופשת הקיץ. 

הנתונים של החודש שעבר משתווים לבסיס גבוה יותר מהמחצית הראשונה של השנה, מכיוון שסין כבר יצאה משיא המגפה בקיץ שעבר. שיעור האבטלה בערים נותר ללא שינוי מחודש יולי, ועמד על 5.1% באוגוסט, בעוד בגילים 16 עד 24 נרשמה ירידה קלה - ל-15.3%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות