אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד רגע היסטורי ל-SpaceX: שוגרה החללית הראשונה ובה צוות אזרחי גטי אימג'ס

עוד רגע היסטורי ל-SpaceX: שוגרה החללית הראשונה ובה צוות אזרחי

החללית שוגרה למשימה בת שלושה ימים בחלל, כאשר על סיפונה שני גברים ושתי נשים שלא עברו את מסלול ההכשרה המסורתי של נאס"א; מפקד המשימה הוא המיליארדר ג'ארד אייזקמן

16.09.2021, 20:07 | חדשות חוץ

שיגור היסטורי לחברת SpaceX של אלון מאסק: לראשונה שוגרה לחלל חללית שכל הנוסעים בה הם אזרחים - אסטרונאוטים לא מקצועיים.


קראו עוד בכלכליסט:


החללית שוגרה אמש (רביעי)  מבסיס החלל קייפ קנוורל שבפלורידה למשימה בת שלושה ימים בחלל ועל סיפונה שני גברים ושתי נשים, שלא עברו את מסלול ההכשרה המסורתי של נאס"א.

במסגרת המשימה, שנקראת Inspiration4, תקיף החללית את כדור הארץ בגובה של כ-580 ק"מ - כ-160 ק"מ גבוה יותר מתחנת החלל הבינלאומית. 

הצוות בהכנות לשיגור, AP הצוות בהכנות לשיגור | AP הצוות בהכנות לשיגור, AP


השיגור המוצלח, גטי אימג השיגור המוצלח | גטי אימג'ס השיגור המוצלח, גטי אימגג ג'ארד אייזקמן | גטי אימג'ס גצלמים נערכים לשיגור, גטי אימג צלמים נערכים לשיגור | גטי אימג'ס צלמים נערכים לשיגור, גטי אימג
 היילי ארקנאו, גטי אימג היילי ארקנאו | גטי אימג'ס  היילי ארקנאו, גטי אימג


מפקד המשימה הוא המיליארדר ג'ארד אייזקמן (39). הוא נשר מבית הספר בגיל 16 על מנת להקים עסק מהמרתף של בית הוריו. הוא טייס קרב ובבעלותו צי מטוסי הקרב הפרטי הגדול בעולם. הוא מייסד שותף בחברת Shift4 Payments. לפני השיגור ציין אייזקמן כי מעט אנשים הגיעו לחלל – פחות מ-600 ב-60 שנה. אבל הוא הוסיף: "רבים הולכים להצטרף לרשימה. הדלת נפתחת, וזה די מדהים". 

יחד איתו משתתפת במשימה היילי ארקנאו (29), עוזרת רופא מבית החולים סט ג'וד לילדים בממפיס, שנאבקה בילדותה במחלת הסרטן. היא הפכה לאמריקנית הצעירה ביותר בחלל וגם לאדם הראשון שיוצא מכדור הארץ כשבגופו פרוטזה. "אני הולכת להראות איך החיים יכולים להיראות אחרי החלמה מסרטן", אמרה ארקנאו לפני השיגור לחלל.

סיאן פרוקטור (51) היא פרופסור למדעי הגאולוגיה בקולג' סאות' מאונטיין בפיניקס. היא מתעניינת בתחום החלל מאז ילדותה, כיוון שאביה עבד בפרויקט אפולו. כמו אייזקמן גם היא טייסת אזרחית. פרוקטור ניסתה להתקבל לקורס האסטרונאוטים ב-2009, אך בסופו של דבר לא התקבלה. בדרך לקפסולה הקטנה, שיש שכינו אותה "קרוואן", היא תועדה רוקדת. 

הרביעי במשימה הוא כריסטופר סמברוסקי (42), מהנדס בתחום החלל ששירת בחיל האוויר האמריקני. הוא זכה להשתתף בטיסה בהגרלה שנערכה בין תורמים לבית החולים סט ג'וד.

בחודשים האחרונים המריאו לחלל טיסות פרטיות נוספות - של ריצ'רד ברנסון ומייסד אמזון ג'ף בזוס, ואולם הן הגיעו לגבהים נמוכים בהרבה, וחזרו לכדור הארץ כעבור כמה שעות. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות