אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוק חדש במדינת ניו יורק: מ-2035 יהיה אסור למכור מכוניות מזהמות צילום: שאטרסטוק

חוק חדש במדינת ניו יורק: מ-2035 יהיה אסור למכור מכוניות מזהמות

לפי החוק, בעוד 14 שנה ניתן יהיה למכור רק מכוניות שיהיו עם אפס פליטות. המהלך יסייע לצמצם את פליטות החממה של המדינה ב-35%; כיום רק 1% מהרכבים שנמכרים במדינה הוא חשמלי

17.09.2021, 08:15 | חדשות חוץ

בעוד 14 שנה לא יימכרו יותר במדינת ניו יורק כלי רכב המונעים בדלק פוסילי. המדינה אישרה חוק חדש האוסר על מכירת רכבים כאלה החל משנת 2035, ומחייב את כל המכוניות החדשות למצב של אפס פליטות.


קראו עוד בכלכליסט:


בית המחוקקים והסנאט של ניו יורק העבירו את הצעת החוק, והמושלת קאתי הוקול חתמה עליו בשבוע שעבר. המהלך יסייע להפחית את פליטת גזי החממה של המדינה ב-35%, ויעזור לה להשיג את יעדי האקלים שלה, כולל הפחתה של 85% בפליטות גז חממה עד 2050.

עם זאת, יש למדינה הרבה עבודה לפניה בהתחשב בכך כי רק 1% מהרכבים החדשים שנמכרים בניו יורק כרגע הם חשמליים לחלוטין. לכן על פי החוק החדש, כמה אגפים ברשויות המדינה נדרשים לפעול יחד כדי לפתח אסטרטגיית פיתוח לשוק הרכבים עם אפס פליטות עד סוף 2022. הם יצטרכו למצוא דרך אפשרית לוודא שגם רכבי שטח וציוד שנמכר במדינה יהיו ללא פליטות עד 2035. 


רכב חשמלי של טסלה, צילום: גטי רכב חשמלי של טסלה | צילום: גטי רכב חשמלי של טסלה, צילום: גטי


לפי החוק, על כל כלי הרכב הבינוניים והכבדים הנמכרים בניו יורק להיות באפס פליטות עד 2045.

במקביל ניו יורק תתקין גם רשת טעינה נרחבת ברחבי המדינה, הכוללת עמדות טעינה בדירות, בחנויות נוחות, בקניונים ובחניונים.

בשנה שעברה קליפורניה אסרה גם היא מכירת מכוניות חדשות המונעות על ידי דלק עד שנת 2035, ובמסצ'וסטס הוגשה הצעה דומה בתחילת השנה. בוושינגטון מחוקקים ניסו להעביר חוק האוסר על מכירת מכוניות המונעות על ידי דלק עד 2030, אך בסופו של דבר הוטל עליו וטו על ידי המושל ג'יי אינסלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות